Amacı Olmayan Grup Filminin Çekimleri Tamamlandı

Türkiye’nin en büyük toplumsal medya topluluğu tarifi Gayesi Olmayan Küme için yetersiz kalıyor. Facebook’ta 2013 yılında kurulduktan sonra binlerce beşere ulaşıp mecraların hudutlarını aşan AOG, toplumsal medyayı hayata aktararak artık yüzbinlere ulaşan bir pozisyona geldi. 

Grubun kuruluş kıssasını ele alan ve senaryo haline getiren Murat Şeker ve Ali Tanrıverdi’yi daha evvel Çakallarla Dans serisinden tanıyoruz. O seride Şeker direktör, Tanrıverdi senaristti. Maksadı Olmayan Küme için iki isim yer değişti ve Ali Tanrıverdi birinci sefer direktörlük koltuğuna oturdu.

()

8 Eylül’de başlayan çekimler, 29 Eylül’de tamamlandı. Sinemada Mandıra Filozofu serisiyle tanıdığımız direktör ve senarist Müfit Can Saçıntı; radyocu, sunucu ve oyuncu Ceyhun Yılmaz, Didem Balçın, Derya Şensoy, Hande Katipoğlu üzere isimler de rol aldılar.  Gerçek hayatta kümenin kurucuları olan Onur ve Sercan’a ise sinemada Sarp Bozkurt ve Ali Barkın hayat verdi.

Amacı Olmayan Küme sineması ne anlatıyor?

()

Bir köy okulunun tadilatını yapmak için toplumsal medya üzerinden insanları harekete geçirmek isteyen bir küme gencin, hayat dersi aldıklarını izleyeceğiz. Bir tarafta her şeyi olan ve maksadı olmayan gençler, başka tarafta hiçbir şeyi olmayan lakin hayata dair pek çok gayeye sahip çocuklar göreceğiz. 

Aslında sinema tüm bu süreci, yani bir küme gencin adam olma kıssasını güldürüyle harmanlayıp bize aktaracak. Bir bakıma Hedefi Olmayan Küme üyelerinin amaçlarını nasıl bulduklarına şahit olacağız. 

Amacı Olmayan Küme, mutfakta piştikten sonra 2020’nin birinci çeyreğinde sinemalarda olacak. Sinema hakkında önümüzdeki aylarda daha fazla ayrıntı paylaşacağız, takipte kalın 🙂

Başa dön tuşu