Avengers: Endgame, Gişede Avatar’ı Geçmeye Çok Yakın

Geçtiğimiz Nisan ayında vizyona giren ve ortalığı kasıp kavuran Avengers: Endgame, gişede rekor üstüne rekor kırdı lakin kıramadığı bir rekor var ki tüm vakitlerin en çok gişe yapan sineması hâlâ Avatar. 

Tüm vakitlerin en çok gişe hasılatı yapan sineması Avatar’ın gişesi 2,788 milyar dolarken Endgame’in şu an için gişe hasılatı 2,78 milyar dolar. Dünya genelinde 1 hafta daha vizyonda kalmasıyla birlikte Marvel’ın efsane sineması, James Cameron’un Avatar sinemasını geçmek için 7,16 milyon dolar daha elde etmek zorunda.

Film, birinci olarak Nisan ayında vizyona girmişti ve 1,5 ay kadar bir mühlet vizyonda kalmıştı. Daha sonrasında ise Russo kardeşler, sinemadan atılan sahneleri ekleyerek Avengers: Endgame’i tekrar vizyona soktular. Artı olarak Spider-Man: Meskenden Uzakta sinemasının Endgame ile direkt irtibatlı olması ve yakın vakitte vizyona girmeleri gişede Marvel’ın en güzel taktiklerinden biri oldu.

Marvel, bu hafta San Diego Comic-Con aktifliğine katılacak. Stüdyo, geçtiğimiz yıl bu aktifliğe katılmamıştı fakat bu sene büyük planları var üzere duruyor. Aktiflik, “Sürekli genişleyen Marvel Sinematik Evreni’ne derinlemesine bir bakış” halinde lanse ediliyor. Aktiflikte işveren Kevin Feige ve birkaç sürpriz konuğun yer alacağı belirtiliyor.

Detaylar tam olarak ortaya çıkmasa da Marvel’ın hâlihazırda çekmekte olduğu solo Black Widow ve The Eternals sinemasının de aktiflikte resmen duyurulacağı varsayım ediliyor.

Başa dön tuşu