Disney’in Canlı Aksiyon Filmi Mulan’dan İlk Fragman Geldi

Disney, bugün Bayanlar Futbol Dünya Kupası finalinde 1998 yılında yayınlanan Mulan’ın canlı aksiyon versiyonunun birinci fragmanını paylaştı. Niki Caro (Whale Rider) tarafından yönetilen ve Yifei Liu'nun başrolde oynadığı sinema, 2020’nin Mart ayında çıkış yaptığında Disney stüdyolarının canlı aksiyon sinema arşivine eklenecek.

Mulan sinemasında Yifei Liu, bir savaş gazisi olan ve Tzi Ma tarafından oynanan Hua Zhou’nun kızı Hua Mulan rolünü canlandırıyor. Bir Hun işgalini engellemek için askerlik hizmetine çağırılan Mulan’ın babası konutun tek erkeğidir. Babasının askere gitmesine gönlü razı gelmeyen Mulan, babasının konutta kalmasını ister ve saçlarını birebir bir erkek üzere yaparak askere sarfiyat. Askerde Ping ismini alan Mulan, Hunlar ile girdikleri savaşta zekâsını kullanarak Çin ordusunun galip gelmesini sağlar.

Filmde Kumandan Tung rolünde Donnie Yen, Cheng Honghui rolünde Yoson An, yepyeni animasyon sinemasında olmayan bir karakter olan Xian Lang rolünde Gong Li, Bori Khan rolünde Jason Scott Lee ve imparator rolünde ise Jet Li oynuyor. Mulan’ın animasyon sinemasındaki ejderhası bu sinemada olacak mı olmayacak mı şimdi tam olarak bilinmiyor.

Film, Barry Cook ve Tony Bancroft’un yönettiği 1998 animasyon sinemasına dayanıyor ve Disney’in Orman Çocuğu, Hoş ve Yakışıksız, Dumbo ve Aladdin üzere aksiyon klasiklerinden yaptığı canlı aksiyon sinema uyarlamalarını takip ediyor. Birinci çıktığı yıllarda ortalığı kasıp kavuran ve yıllar içerisinde kült haline gelen bu Çin merkezli Disney sineması, 27 Mart 2020 tarihinde bizlerle buluşacak.

Başa dön tuşu