Avengers: Endgame’deki Stark Ailesi Easter Egg’i

Bazı kartal gözlü Marvel Sinematik Kozmosu hayranları, Tony ve Howard Stark’ı bir ortaya getiren bir Avengers: Endgame easter egg’i keşfetti. MCU (Marvel Sinematik Evreni), easter egg ile dolu bir cihan ve 11 yılda çok fazla keşfedildi. Endgame ise bildiğiniz üzere tam 3 saatlik bir başyapıt. Hâl bu türlü olunca da içerisinde easter egg bulunmaması biraz güç.

Easter Egg, iddia edebileceğiniz üzere Captain ve Stark’ın, sonsuzluk taşını almak için New York savaşından sonra geçmişe gittiği sahnede bulunuyor, yani Captain America: The First Avenger sahnesine. Bir hayran, hem Endgame’de Tony’nin sahnesini hem de The First Avenger’da Howard’ın sahnesini yan yana ve birebir anda oynatmış.

Thie First Avenger sahnesi, laboratuvardaki büyük bir patlama ile sonlanıyor ve Howard Stark birkaç metre geri fırlıyor. Lakin Endgame sahnesinde Tony’i gıcık eden Rocket Raccoon çığlığı ‘boom’ ile bitiyor. Bu da Tony’nin neden sinemanın ilerleyen sürecinde Rocket’e bişeyler yaptığının yanıtı olabilir, ki bu olay karşılıksız bırakılmıştı.

Filmden sonra yayınlanan silinmiş bir sahnede Tony, Rocket’in başına bir tıraş makinesi ile atılım yapıyordu. Endgame’de bu sahneye mizahi halde yaklaşılsa da, Stark’ların kişiliklerine ve benzerliklerine yapılmış hoş bir gönderme olmuş.

Başa dön tuşu