Avengers Endgame’in En İyi 3 Sahnesi (İzle)

2019, Marvel Sinematik Evreni’nin en büyük bütçeli ve en çok gişe hasılatı yapan sineması olan Avengers: Endgame’e konut sahipliği yaptı. 3 faz boyunca Endgame’e adım adım ilerlendi ve en sonunda Avengers: Infinity War ve Endgame ile birlikte en zirve noktasına ulaştı.

356 milyon dolarlık bütçeye sahip sinema yalnızca ABD’de açılış haftasında 357 milyon dolar gişe hasılatı elde etmeyi başardı. Dünya genelinde yaklaşık 2,8 milyar dolarlık gişe hasılatı yapan sinema, ülkemizde ise 2,4 milyon kişi tarafından seyredildi ve 44,8 milyon TL’lik hasılat elde etmeyi başardı.

Ülkemizde en çok izlenen yabancı sinemalardan bir tanesi olan Avengers: Endgame’in silinmiş sahnelerini ve sinemanın pik noktasına ulaştığı savaş sahnesini tekrar izleyip hatırlamak isteyenler için derledik.

Silinmiş sahneler

Robert Downey Jr., Chris Evans ve Chris Hemsworth’ün bulunduğu bu altı silinmiş sahnede aslında sinemanın gidişatını etkileyecek çok kıymetli bir olay bulunmasa da karakterler ortasındaki etkileşimleri görebiliyoruz.

Captain America ve Mjolnir

Yukarıda da söylediğimiz üzere sinemanın pik noktasına ulaştığı sahne olan ve 3 fazlık MCU sinemaları ortasındaki en büyük savaş sahnesinde daha evvel de Mjolnir’i kaldırmaya çalışan Captain America’nın aslında Mjolnir’i pek ustalıkla kullanabildiğini görüyoruz.

Captain Marvel ve bayan kahramanlar

Captain Marvel, Marvel Sinematik Evreni’ne nispeten biraz daha geç katılsa da Avengers: Endgame’deki son savaşta epey kritik bir rol oynamıştı. Tekrar büyük savaşta Captain Marvel, Scarlet Witch, Wasp ve öteki birçok bayan karakterin yer aldığı biraz fazla kör göze parmak bir vurgu olsa da sinema bittikten sonra akılda kalan sahnelerden bir tanesiydi.

Peki sizin Avengers: Endgame’den aklınızda kalan sahneler hangileriydi? Fikirlerinizi ve niyetlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu