Joker, IMDb’nin En Çok Beğenilen 10 Film Listesine Katıldı

Türkiye'deki 313 sinemanın 435 salonu geçtiğimiz cuma gününden bu yana Joker sinemasını seyircilerle buluşturuyor. Tüm dünyada olduğu üzere Türkiye'deki sinemaseverler de akın akın bu sineması izlemek için sinema salonlarını ziyaret ediyorlar. Hatta Warner Bros tarafından yapılan açıklamalara nazaran sinema, ABD'de yalnızca geçtiğimiz hafta sonunda 93 milyon dolar hasılat yaparak gişe rekorlarını alt üst etti.

Joker, tüm dünyada konuşulmaya devam ederken sinemayla ilgili istatistiksel datalar de ortaya çıkmaya başladı. Sinema bölümüyle ilgili pek çok internet sitesi, Joker'e tam puan verdiler. Lakin kaç puan alacağı en fazla merak edilen internet sitesi hiç elbet ki IMDb'ydi. Çünkü IMDb puanı, muhakkak bir heyet ya da eleştirmen topluluğu tarafından değil, tüm izleyiciler tarafından oluşturuluyor.

Joker'in vizyondaki birinci hafta sonunu geride bırakmasıyla birlikte sinemanın IMDb puanı da muhakkak olmuş oldu. Joker, 170 bin 171 kullanıcının oyuyla 10 üzerinde 9 puan almayı başardı. Bu skor, Joker'in tüm vakitlerin en düzgün 10 sineması ortasında yer almasını da sağladı. Sinema, IMDb listesine 9.4 puan ile giriş yapmıştı ve şu anki 9.0 puanı bile onu tarihin en âlâ sinemalarından biri yapmaya yetiyor.

Film hala çok yeni ve uzunca bir müddet daha sinema salonları, Joker'in yeni sinemasını yayınlamaya devam edecekler. Lakin ilerleyen devirlerde de Joker'in IMDb'nin tüm vakitlerin en âlâ on sineması ortasında yer alıp almayacağını vakit gösterecek. IMDb'nin en güzel sinemalar listesinde son derece güçlü üretimler olduğunu düşündüğümüzde sinemanın birinci 10'da kalıp kalmayacağını görmek epey heyecanlı olacak.

Başa dön tuşu