Avengers: Endgame’in Kamera Arkası Görüntüleri Paylaşıldı

Marvel Sinematik Evreni’nin en büyük sineması olan Avengers: Endgame, Avatar’ın 10 yıllık rekorunu kırarak en çok gişe hasılatı yapan sinema olmayı başardı. 20 sinemanın “sonu” niteliğindeki Endgame, birçok beşere sinemada büyük keyif verirken sonunda da gözyaşları döktürttü. Marvel'ın yakın vakit dijital ve fizikî ortamlarda yayınlayacağı sinema için hazırlanan bir görüntü yayınladı. Çekim yanlışları ve kamera gerisi imajlarının yer aldığı görüntüde kahramanlarımızın karizmatik sahnelerdeki komiklikleri de görülüyor.

Yaklaşık 11 dakikalık olan bu görüntünün birinci dakikası, “Bloopers – Gag Reel” olarak isimlendirilen komik ve şakalı bölümken kalan kısımlarda sinemadan çıkarılan sahneler, kamera ardı manzaraları ve oyuncuların sinemayla ilgili genel yorumları bulunuyor. Birinci dakika içerisinde birebir vakitte, kahramanların bir ortaya geldiği bir siper sahnesini de göze çarpıyor. Daha sonra sinemadan çıkarılan bu sahnede, birkaç kahramanın sinemanın finalindeki savaş sırasında neler olduğunu konuştuğuna şahit oluyoruz.

Film çıktıktan sonra New York Times’a verdikleri bir röportajda da bu sahneden bahseden sinemanın senaristleri Christopher Marcus ve Stephen McFeely, bu sahnenin çıkarılma nedenini açıkladı. McFeely, o sahnede 18 kişinin yer aldığını, herkesin bir cümle bile söylemesi hâlinde doğallığın bozulacağını belirtti. Marcus ise devasa bir savaşın ortasında bu türlü bir konuşma sahnesi için her karaktere bir korunak bir siper bulunması gerektiğini ve bunun bu kadar büyük bir savaşta hiç gerçekçi durmayacağını söz etti.

Peki siz sahnenin çıkarılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu sahne, sinemadan çıkarılarak yanlışsız bir karar verilmiş mi? Fikirlerinizi ve fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu