Behzat Ç.’nin BluTV Macerası Sona Erdi

İnternetin TV dizilerine karşı büyük bir üstünlük göstermeye başladığı son devirde, daha evvel çeşitli nedenlerden ötürü iptal edilen TV dizilerinin internet dizisi olarak geri dönmesi isteniyordu. İzleyiciler tarafından yapılan bu talebin karşısında BluTV, kelam konusu dizilerden birisi olan Behzat Ç.’yi dördüncü sezonuyla ve yeni formatıyla yayınladı. 

Aradan geçen 6 yıla karşın Behzat Ç., her ne kadar eski havasını veremese de tekrar gündeme oturdu. Eksiklere karşın dizinin takımındaki yeni isimler, izleyicinin gözünde mana kazanmaya başladı. İzleyiciler tam yeni Behzat Ç.’ye alışmışken 9 kısımlık tadımlık giriş öyküsünün sonuna geldik.

 

Bu müddet zarfında BluTV, dizinin 45 dakikalık formatını 60 dakikaya çıkaracağını ve yeni dönem çekimlerinin de yakında başlayacağını duyurmuştu. Hatta yeni dönemde Harun üzere klasikleşmiş karakterlerin geri döneceğine dair söylentiler ortaya çıktı. Gerçekten edindiğimiz son bilgilere nazaran Behzat Ç., beşinci dönem için üretim öncesi basamağındayken iptal oldu.

BluTV ve Behzat Ç. grubu, beşinci dönem için anlaşamadı:

Dizide Behzat’ın ağabeyi Şevket’e hayat veren Ege Aydan, bugün Instagram hesabındaki bir gönderisine yapılan yoruma cevap verdi. Aydan yeni dönemin vaktini soran bir takipçisine, “Proje durdu ne yazık ki anlaşamadılar” biçiminde cevap verdi. Aydan, yorumunu kısa müddet sonra sildi. Böylelikle bir müddettir ortalıkta dolaşn savların gerçek olduğu da anlaşıldı.

Muhtemelen BluTV cephesi, Behzat Ç. hayranlarını üzmemek için şimdilik bir açıklamada bulunmuyor. Tahminen de şirket, dizi takımıyla muahedenin farklı yollarını arıyor. Tahminen de Behzat Ç. için BluTV cephesinde umutlar büsbütün tükendi ve takım son teklifleri de kabul etmedi. Görüşmenin ayrıntıları, şimdi iki taraf da duyurmadı.

Edindiğimiz bilgilere nazaran Behzat Ç. takımının yeni dönemde maddi hususlarda anlaşamadığı da söyleniyor. Muhtemelen resmi bir açıklama gelene kadar iptal sebebi net formda belirli olmayacak. Dizinin hayranları ise Behzat Ç.’nin geri dönmesini bekleyip, alternatif platfromların adını sayıklamaya başladılar bile.

Başa dön tuşu