Blade, Yepyeni Bir Başrol Oyuncusuyla Tekrar Çekilecek

Marvel Sinematik Cihanı, 2008 tarihli Iron Man sinemasına dayandırılsa da öncesinde de başarılı olmuş Marvel sinemaları var. Muhtemelen bütün bu sinemaların çekilebilmesi için gereken cüreti ise Blade sineması sağlamıştır. 1998 imali, başrolünde Wesley Snipes’ın olduğu Blade sineması, muhteşem kahraman sinemalarının şafağını müjdelemişti. 

Marvel, 2013 yılında Nicholas Cage’in başrolünde oynadığı iki sineması olan Ghost Rider’in, iki keşke olmasa dedirten sinemaya sahip Punisher’ın ve büyük sansasyon yaratan Blade’in haklarını yine eline geçirmişti. 

Marvel, Blade’in yine geleceğini açıklasa da çok bir ayrıntı paylaşmadı. Blade’in maceralarını tekrar göreceğimiz bir tarih vermeyen Marvel, üretimin dizi mi yoksa sinema mi olacağını da açıklamadı. 

Blade, Eric Brooks isminde yarı insan, yarı vampir bir karakter olarak 1973’te ortaya çıkmıştır. O günden bu yana Marvel evrenlerinde artık vampir olur, mumya olur, ne denk gelirse onu avlayan ve kendisi de kehanetlerin kesimi olan bir karakterdir. 

Öte yandan Netflix’te yayınlanan Marvel dizileri, ‘ucundan’ da olsa MCU ile ilişkilendiriliyordu. Mahershala Ali’yi daha evvel Luke Cage serisinde Cottonmouth olarak izlemiştik. 

Başa dön tuşu