17 Ocak haftası vizyona giren filmler!

Dolittle

İngilterenen en ünlü veterineri olan Dr John Dolittle, karısını kaybetmesinin akabinde kendini meskenine kapatır. Onu yine genç kraliçenin hastlanaması konutundan çıkaracaktır. Bu hastalığa deva olmak için bir seyahate çıkan Dolittle a bu seyahatte bir goril, bir ördek, bir deve kuşu ve bir papağan eşlik edecektir. Filmin başrolünü Marvel sinematik kozmosunun Demir Adam’ı olarak tanınan Robert Downey Jr. üstleniyor.

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı

Film, Balkan coğrafyasındaki zulmün önüne geçmek için şiddetli bir çabaya girişen Fatih Sultan Mehmet’in seçkin savaşçı birliği Akıncıların kıssasını mevzu almakta. Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’un fethinin akabinde rotasını Roma’ya çevirir. Lakin bu sırada Sırp hükümdarı Lazar, Fatih Sultan Mehmet’in Avrupa’daki kararlı ilerleyişinin önüne geçmek ister. Fatih Sultan Mehmet’e vefatına bağlı olan Akıncılar, Osmanlılara karşı Katolik dünyası ve Papa ile ittifak kuran, Balkan coğrafyasında büyük bir zulme neden olan Lazar’ın planını bozmak için, harekete geçer. Fatih’in Akıncıları, hak ve adaleti sağlamak ve yaşanan zulme dur diyebilmek için şiddetli bir çabaya girişir.

Bedenimi Kaybettim

Film, ayrıldığı bedenini bulmaya karar veren ve bunun için laboratuvardan kaçan bir elin kıssasına odaklanıyor. Vücudundan ayrılmış bir el, ilişkin olduğu bedeni bulmak için laboratuvardan kaçarak yola koyulur.

Fakat bu hiç de kolay olmayacaktır, zira yol boyunca karşısına üstesinden gelmesi gereken birçok pürüz çıkar. Pizza kuryesi olan Naoufel’e kavuşmak için her şeyi yapmaya hazır olan el, önüne çıkan güvercinler ve sıçanlarla uğraş eder. Elin bedenden nasıl ayrıldığının karşılığı ise Naoufel ve Naoufel’in kütüphane çalışanı Gabrielle’e olan hislerinde gizlidir.

Karabasan

Bir psikiyatri tabibi, ailesini öldüren genç bir kızın işlediği cinayetleri anlamak için onun günlüğünü okumaya başlar. Hekim günlüğü okudukça, genç kızın aklını kaybetmesine neden olan uykusuzluk, baş karışıklığı üzere durumları yaşamaya başlar.

Yönetmen: Joe W Nowland
Oyuncular: Traci L. Newman, Tatiana Warden, Phil Baker, Joe W Nowland, Lauretta Compton
Tür: Korku, Gerilim
Yapım Yılı: 2019 (77 dk)
Vizyon Tarihi: 17 Ocak 2020 Cuma
Senaryo: Joe W Nowland, Daniel White
Yapımcı Firma: Hawk9 Productions
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Lisan: İngilizce
Orijinal İsmi: Wake Up
Dağıtıcı Firma: CJ Entertainment Turkey

Başa dön tuşu