Bu hafta vizyona girecek filmler ( 28 Şubat – 05 Mart )

Her hafta olduğu üzere, bu hafta da gösterime giren sinemaları sizler için bir ortaya getirdik. Bu hafta sinema severler için birçok tipten birçok alternatif mevcut. Yerli ve yabancı 9 üretimin gösterime girdiği haftanın sinemalarına dilerseniz özet biçiminde göz atalım.

Görünmez Adam; bilim kurgu edebiyatının özel kalemi H.G. Wells’in romanını sinemaya uyarlanmış hali. Cecilia isimli bayan, varlıklı ve akıllı bir bilim adamıyla evlidir. Ama fizikî ve duygusal şiddet içeren bu evlilikten kurtulman için Cecilia dostlarının yardımını alır ve ortadan kaybolur. Bir müddet sonra Cecilia’nın kocası hayatını kaybeder ve akıl almaz servetinin büyük bir kısmını Cecilia’ya bırakır. Lakin Cecilia kocasının vefatının bir aldatmaca olduğundan kuşku eder. Bir dizi tuhaf tesadüf ölümcül bir hal alıp sevdiklerinin hayatını tehdit ettiğinde Cecilia, umutsuzca kimsenin göremediğin biri tarafından takip edildiğini çaresizce kanıtlamaya çalışırken kendi akıl sıhhati bozulmaya başlar.

Semur 2: Cinlerin Büyüsü; altın pahasındaki şeyleri aramak için eski bir Rum köyüne giden bir küme arkadaşın kıssasını husus almaktadır. 25 yaşında hayatının olağan akışına devam etmekte iken dedesi Greeg’den gelen bir mektup ile hayatı değişir. Dedesi Greeg, mektupta bir Rum köyünde bulunan altın pahasındaki şeylerden bahseder. Mektupta yazılanların peşine düşmeye karar veren Alesia, arkadaşlarıyla birlikte Yorgalar isimli eski bir Rum köyüne masraf. Lakin Yorgalar’da yaşanacaklar o ve arkadaşları için tam bir cehennem olacak ve daha da berbatı Alesia geçmişteki karanlık gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Sonsuzluk Üzerine; Senarist, bu sinemada insan hayatının hoş, acımasız, görkemli ve herkesçe bilinen yanlarına sinematik bir atmosferde anlatıyor.

Kaptan Pengu ve Arkadaşları: Mandalina’nın Günlüğü; TRT Çocuk kanalında yayınlanan Su Elçileri isimli çizgi dizinin sinema uyarlamasıdır. Sera gazları ve global ısınma yüzünden buzulların erimesi sebebi ile kaybolan arkadaşları Putuk’u ararken türlü maceralara atılan Kaptan Pengu, Misket, Pelik ve Mandalina’nın sürükleyici kıssasını husus almaktadır.

Kelly Çetesi’nin Gerçek Kıssası; Sinema, 1800’lü yıllarda yaşamış dünyanın en ünlü kanun kaçağı Ned Kelly’nin hayat kıssasını ve bir ülkenin yabanî geçmişini, daha evvel hiç anlatılmayan kısımlarıyla gözler önüne seriyor.

Jexi; 30 yaşlarında pek çok insan üzere Phil de telefonu elinden bırakmayı başaramaz. Lakin bir gün Phil’in hayatı, yeni aldığı telefon ile büsbütün değişir. Akıllı telefonun işletim sistemi Jexi, nitekim de çok akıllıdır. Fakat biraz ağzı bozuk ve de saplantılıdır. Acınası bir insan olarak gördüğü Phil’in hayatına şaşırtan bir biçimde müdahale etmeye başlar.

Geçerken Uğradım; ailesi ile birlikte İstanbul’da yaşamakta ve toptan besin işiyle uğraşmakta olan Cavit, uzun vakit evvel ailesine verdiği tatil kelamını nihayet tutmak için bir fırsat oluşturur. Tatilin kilitlenmesine neden olan olaylar sizi gülmekten kırıp geçirecek.

L.O.L. Sürpriz! Beyazperdede; sevilen oyuncak bebeklerden Punk Boi, Queen Bee ve Vacay Babay’e odaklanan sinemada, influencer Tahani ve Mykal-Michelle’in sinema maceralarını izleyeceğiz.

Acı Kiraz; sinemanın öyküsü Makedonya’da geçmektedir. Oğlunu ölümcül bir hastalıktan kurtarmak isteyen bir babanın kıssasını anlatmakta olan sinemada, hayatlarının denetimini ellerinde tutmaya çalışan bir çok karakteri de mevzu almaktadır.

Merak edenler için bu hafta vizyona girecek sinemaların direktör ve oyuncularına da göz atalım. İşte 28 Şubat haftası vizyona girecek sinemalar;

Görünmez Adam

Tür: Bilim Kurgu, Gerilim, Korku
Yapımı: 2020 – ABD,  Avustralya
Yönetmen: Leigh Whannell
Oyuncular: Oliver Jackson-Cohen, Elisabeth Moss, Storm Reid

Semur 2: Cinlerin Büyüsü

Tür: Korku
Yapımı: 2020 – Türkiye
Yönetmen: Burak Çelik
Oyuncular: Furkan Karaca, Bora Altınışık, Cansel Aydos

Sonsuzluk Üzerine

Tür: Dram
Senarist: Roy Andersson
Yapımı: 2019 – İsveç ,  Almanya ,  Norveç
Yönetmen: Roy Andersson
Oyuncular: Marie Burman, Anja Broms, Bengt Bergius

Başa dön tuşu