Çevrimiçi izleyebileceğiniz en iyi 20 film!

Eskiden sinema izlemek istediğimizde, satın aldığımız VCD yahut DVD’ler bu manada bize yardımcı oluyordu. İnternetin pek de yaygın olmadığı o periyotlardan bahsediyorum. Daha sonra flash bellekler ya da harddiskler ile sinema arşivi yapıp, ”bende şu sinemalar var, sende hangi sinemalar var?” biçiminde birbirimizle paylaşıyorduk. İnternetin yaygınlaşması ile bu zamanın yerini çoktan online platformlar almış durumda. Biz de bu manada online platformlardan izleme imkanına sahip olduğunuz en güzel 20 sineması sizler için listeledik.

İşte çevrimiçi izleyebileceğiniz en âlâ 20 sinema;

Devrim Arabaları (PUHUTV) 

Cemal Gürsel tümüyle yerli üretim bir araba yapılmasını emreder ve vazifenin TCDD işletmesine verildiği bildirilir. O gün orada bulunan 23 mühendis bu buyruğu “Türk beşerinin makûs talihine karşı bir meydan okuma” olarak algılarlar. En küçük bir tereddüt ya da kaygı sergilenmeksizin derhal işe başlanır. Çalışma mekanı olarak Devlet Demiryolları’nın Eskişehir’deki Cer Atölyesi seçilir. Vakit dayanılmaz dardır. Cumhuriyet Bayramı’ na kadar sırf 130 günü vardır grubun. Türkiye’nin birinci yerli arabası olacak yapıtın ismi da konmuştur: Devrim 

Bird Box (Netflix) 

Yine bu yılın âlâ üretimlerinden olan Bird Box, kısa bir sürede Netflix’in en çok izlenen sineması oldu. Oscar Ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği sinema post-apokaliptik bir dünyayı gözler önüne seriyor. Bu tıp kıyamet senaryolarından hoşlanıyorsanız, Bird Box tam olarak size nazaran. 

V For Vendetta – (BluTV) 

“The Matrix” serisinin yaratıcıları Wachowski Kardeşler’in hem senaryosunu yazıp, hem de yapımcılığını üstlendiği “V For Vendetta”, 2000’li yılların kült klasikleri ortasındaki yerini şimdiden aldı. Geleceğin İngiltere’sinde distopik bir direniş kıssası anlatan sinemada, Natalie Portman ve Hugo Weaving başarılı performanslar verirken, sinemadaki ünlü anonim maske de sinema tarihinin efsanevi simgeleri ortasında yerini almıştı. 

Başa dön tuşu