Marvel Sinematik Evrenine Kadın Thor Geliyor

Marvel’ın çizgi roman evrenlerinde kıssalar biraz daha farklı ilerliyor. Çizgir roman cihanında Thor ismini öteki bir karakter taşıyor.

Çizgi romanlarda, bizim tanıdığımız Thor, Original Sin isimli kıssada alımlı Mjollnir’i kullanabilme liyakatını kaybeder. Sonra çekiç kaybolur. Bir mühlet boyunca ortada bir Odinson (ya da unworthy Thor) dolanır. Daha sonra da dünya üzerinde yeni bir Thor ortaya çıkar. Bu kişi bir bayandır. Cazibeli kullanan gizemli bayanın en sonunda Jane Foster olduğu ortaya çıkar. Jason Aaron tarafından yazılan Mighty Thor/Kudretli Thor serisinin konusu bu karakterdir.

Şimdi, yeni çekilecek olan dördüncü Thor sinemasında de bayan Thor’u göreceğiz. Daha evvel MCU’da Jane Foster rolünü oynayan Natalie Portman, dördüncü Thor sinemasıyla birlikte bir kere daha role geri dönecek. Chris Hemsworth bir kere daha Thor Odinson (muhtemelen Odinson olarak çağıracaklar) rolünde karşımıza çıkacak. Ayrıyeten Tessa Thompson da bir defa daha Valkyrie karakterine hayat verecek. Sinemanın direktörlüğünü, Thor: Ragnarok’un direktörlüğünü de yapan Taika Waititi gerçekleştirecek.

Yeni Thor sinemasının ismi ise Thor: Love and Thunder olacak. Valkyrie, Yeni Asgard’ın hükümdarı olarak kendi kraliçesini bulacak. Çizgi romanlarda biseksüel olan karakter, MCU’nun birinci LGBT kahramanları ortasında yer alacak. Tessa Thompson daha evvel karakteri, çizgi romanlarda olduğu üzere biseksüel olarak oynadığını söylemişti. 

Thor: Love and Thunder 5 Kasım 2021’de vizyona girecek.

Başa dön tuşu