Dune Filmi Gelmeden Kadın Başrollü Yan Dizisi Geliyor

Frank Herbert’in bilim kurgu başyapıtları ortasında yer alan Dune, Denis Villeneuve tarafından sinemaya aktarılacak. Sinemanın takımı hali hazırda göz dolduruyor. Stellan Skarsgård, Zendaya, Jason Momoa, Josh Brolin, Dave Bautista, Timothée Chalamet, Oscar Isaac, Javier Bardem, Rebecca Ferguson, ve Charlotte Rampling sinemada rol alacak.

WarnerMedia, Legendary Television’dan gelen Dune: The Sisterhood adlı serisine ilgi gösteriyor Dizi, Warner Bros’un şimdi ismi muhakkak olmayan yayın servisinden yayınlanacak.

Bene Gesserit, yeni dizinin merkezinde olacak. Bene Gesserit kimdir diye soracak olursanız, bu bir kişi değil bir topluluk olarak karşımıza çıkıyor. Büsbütün bayanlardan oluşan bu topluluk, kendilerini mesih figürlerini doğurmaya adamış bir küme. Kwisatz Haderach isimli bu mesihin doğumu için hayli dikkatli üreyen öjenik bir topluluk bu. Yani bir grup bayan naziler, toplumlarında kalıtsal karakterleri üstün hale getirmeyi ve toplumsal denetimi elde etmeyi amaçlıyorlar. Haliyle çok sevilmeyen bu ablalar birliğine genelde Dune dünyasında Cadılar ismi veriliyor.

Villeneuve, Bene Gesserit’in her vakit kendisini çok etkilediğini söylerken, bayanların bu güçlü sistemine odaklanmayı hem ilham verici hem de televizyon için gereğince dinamik buluyor.

Dizinin pilot kısmını de David Villeneuve yönetecek. Müellifliğini da Jon Spaihts yapacak. Dune sineması ise 20 Kasım 2020’de vizyona girecek.

Başa dön tuşu