Keanu Reeves’in Marvel İle Görüştüğü Doğrulandı

Avengers: Endgame sinemasında, tanınan kültüre yapılan göndermeler oldukça dikkat çekmişti. Tony, Thor’a Big Lebowski demişti. Lebowski’yi oynayan aktör Jeff Bridges, birinci Iron Man sinemasında Obediah Stane rolüyle karşımıza çıkmıştı. Keza vakit seyahati sahnesinde sayılan sinemalardan Hot Tub Time Machine sinemasında, Winter Soldier rolüyle MCU’da yer alan Sebastian Stan başrol oynuyordu. Bu göndermeler tahminen bir tesadüf, tahminen de kasıtlı olarak yapıldı bilemeyiz zira onlarca sinemadan oluşan MCU'da oynamayan aktör kalmadı desek yeridir.

MCU’nun etkileyici takımına katılması planlanan son isim ise, Matrix ve John Wick serilerinden tanıdığımız yetenekli aktör Keanu Reeves olacak üzere duruyor.

Marvel Stüdyoları’nın başındaki isim olan Kevin Feige, Reeves’in MCU’ya katılması için görüşmelerin devam ettiğini söylemişti. Feige’nin yorumlarına nazaran temel soru Reeves’i yanlışsız vakitte, hakikat rolle insanların karşısına nasıl çıkarabilecekleri idi.

Feige, Reeves ile pek çok farklı rol için görüştüklerini ve ünlü ismin her vakit alternatifler ortasında bulunduğunu belirtti. MCU’nun ardındaki isim, Reeves’in MCU’ya yanlışsız formda katılmasını istediğini de vurguladı. Daha evvel de Jake Gyllenhaal ile emsal bir süreçten geçtiklerini de söyleyen Feige, Gyllenhaal’in en sonunda Spider-Man: Far From Home sinemasında Mysterio rolünü aldığını açıklamıştı.

Söylentilere nazaran Reeves, Angelina Jolie, Kumail Nanjiani ve Richard Madden ile birlikte the Eternals sinemasında uzunluk gösterecek. Sinema hakkında bu yaz daha fazla şey öğrenmeyi bekliyoruz. Reeves’in MCU’ya bu sinemada katılıp katılmayacağını da o haberlerle birlikte göreceğiz.

Toy Story 4’te seslendirme yapan ve Cyberpunk 2077’de yer alan Reeves, John Wick Chapter 3: Parabellum ile sinemada da başarılı bir yıl geçiriyor. Hayranlar, Time mecmuasının Yılın Bireyi mükafatını aktörün alması için bir kampanya başlattı.

MCU’nun başında siz olsaydınız, Reeves’i sinemalara hangi karakter olarak dahil ederdiniz?

Başa dön tuşu