Efsaneler Efsanesi Face/Off Filmi Yeniden Çekilecek

1997’de John Woo tarafından çekilen ve ülkemizde yıllarca televizyonlarda 'Yüz Yüze' ismiyle gösterilen ikonik Face/Off sineması, yakın vakitte yine çekilecek. 22 Jump Street, The Cloverfield Paradox üzere sinemalarda imzası bulunan Oren Uziel, filmin senaryosunu kaleme alacak. Birinci sinemada başrollerde Nicolas Cage ve John Travolta yer alıyordu. Bu sinemada ise başrollerin değişmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Orijinal sinemanın muvaffakiyetini yine tekrarlamayı isteyen Paramount, Marvel’in Disney’e geçişinden bu yana başarılı bir marka bulmakta zorlanıyor. Face/Off’un başarılı olması durumunda stüdyo, hakları kendinde olan eski üretimlere odaklanabilir.

Paramount, Mission: Impossible serisi ile büyük bir muvaffakiyet yakalamış durumda. Bu sinemaya ek olarak World War Z var. Firmanın ayrıyeten Dreamworks Animation üzere bir alt şirketi, ayırca Transformers üzere güçlü bir markası da var. Ayrıyeten Paramount’un elinde, tekrar çekmesi ya da devamını yapması güç olsa da imkansız olmayan Grease ve Forrest Gump üzere üretimler bulunuyor. 

Son periyotta eski markalarını tekrar parlatan Paramount, Terminator: Dark Fate’den sonra bir öteki Tom Cruise sineması olan Top Gun serisini, Top Gun: Maverick ile devam ettirecek. Görünüşe nazaran Paramount’ta eskiye istek var. 

Orijinal Face/Off sineması 90’ların sonunda, Travolta’nın Hollywood’daki en büyük isimlerden biri olduğu devirde çekilmişti. Yeni versiyonda başrolleri kimin oynayacağı bilinmiyor. Şu anda imal daha çok senarist ile üretimciler ortasında planlanma evresinde üzere gözüküyor. Sinemanın yapımcılığını üstlenmesi için Neal Moritz ve David Permut’un ismi geçiyor. 

Başa dön tuşu