Eleştirmenlere göre 2019 yılının en iyi filmleri!

Parasite
Park Ailesi’yle tanışın: soyla gelen servetin klasik bir tablosu. Öteki yanda ise Kim Ailesi, sokak zekası bakımından varlıklı lakin öteki hiçbir zenginliğe sahip değil. Baht yahut yazgı olsun, bu iki konut halkı bir formda bir ortaya gelir ve Kim ailesi altın bir fırsatın varlığını çabucak sezer. Kolej çağındaki Ki-woo tarafından manipülasyon konusunda yetiştirilen Kim çocukları, öğretmen ve sanat terapisti vazifeleriyle kendilerini Park ailesinin ortasına hemencecik yerleştirir. Kim’ler “vazgeçilmez” lüks hizmetler sunarken, Parklar ise habersizce konutlarındaki her şeyi Kim ailesine kaybetmektedir.

The Irishman
The Irishman, bir mafya tetikçisi olan Frank Sheeran’ın hayatına odaklanıyor. II. Dünya Savaşı’nda misyon almış eski bir asker olan Frank Sheeran, yıllar uzunluğu Bufalino cürüm örgütü için çalışmıştır. Birçok ünlü isim için dolandırıcılık, tetikçilik yapan ve ‘İrlandalı’ lakabı ile anılan Sheeran, birebir vakitte personel sendikası memurudur. Frank Sheeran’ın hayatından kesitlerin sunulduğu sinemada, Amerikan tarihinin en gizemli hata olaylarından biri olan emekçi başkanı Jimmy Hoffa’nın ortadan kayboluşuna da değiniliyor.

Once Upon a Time in Hollywood
Bir Vakitler… Hollywood’da, hit bir dizide oynamış bir erkek TV aktörünün sinema kesimine girmeye çalışması anlatılıyor. Rick Dalton, bir televizyon sineması aktörüdür. Dalton’ın başarılı bir western dizisi bulunmaktadır. Fakat Rick, kendini televizyondan uzaklaştırıp sinema dalına adım atmak istemektedir. Onun dublörü olan Cliff Booth ise bu bahiste ona katılmaktadır. Lakin ikilinin yaşlarının ilerlemesiyle birlikte Hollywood’taki talihleri da azalmaktadır.

Marriage Story
Marriage Story, evli bir çiftin New York’tan Los Angeles’a kadar uzanan boşanma kıssasını mevzu ediyor. Evlilkleri parçalanmak üzere olan bir direktör ve onun oyuncu olan karısına odaklanılan sinemada, çifitn yıpratıcı boşanma süreçleri anlatılıyor.

Başa dön tuşu