Emancipation kadrosuna yeni bir isim dahil oldu

Duyurulduğu günden bu yana sinema severlerin merakla beklediği bir proje olan Emancipation sinemasının takımına, bir yıldız daha katıldı.

Başrolünde Will Smith’in oynadığı ve özgür olabilmek ismine Louisiana’dan kaçarak Birlik Ordusuna katılan, bu uğurda da çok güçlü bir gayret veren “Whipped Peter”ın gerçek kıssasından esinlenerek senaryolaştırılan Emancipation’a Ben Foster’ın da katıldığı açıklandı.

Emancipation takımına yeni bir isim dahil oldu

Daha evvel takımına Charmaine Bingwa, Gilbert Owuor ve Mustafa Shakir üzere isimleri katan sinemanın bu yeni transferiyle birlikte ne kadar argümanlı olduğu da bir sefer daha anlaşılmış oldu. Antoine Fuqua’nın başında olduğu takım, Emancipation ile ırkçılık üzere epey tanınan bir mevzuyu eleştirel bir biçimde ele alıyor.

Setten gelen bilgilere nazaran Ben Foster sinemada, Will Smith’in (dizideki ismiyle Peter) karşısındaki makûs adamı canlandıracak ve kamptan kaçan kölelerin peşinden giderek onları yakalayan Fassel karakterine bürünecek. Charmaine Bingwa’nın Peter’ın eşini, Gilbert Owuor’un ise Peter’ın arkadaşını canlandıracağı sinemada Mustafa Shakir ise Birlik Ordusu’nda misyon yapan özgür bir siyahi adam rolünde olacak.

2021 yılında pek yeni sinema çıkmadığını göz önüne alırsak Emancipation oldukça hit bir imal olacaktır. Elbette pandemi nedeni ile sinema salonları tekrardan kapatılırsa o vakit işler büsbütün değişebilir.

Başa dön tuşu