Sony, Örümcek Adam’ın Marvel’a Dönüş Kapılarını Kapattı

Disney ile Sony ortasındaki uyuşmazlık nedeniyle Spider-Man, Marvel Sinematik Evreni’nden (MCU) ayrılmış ve karakterin haklarına sahip olan Sony’ye geri dönmüştü. MCU takipçileri bir müddettir iki devin anlaşacağını ve mahallemizin dost canlısı kahramanının geri döneceğini umuyordu. Sony Pictures mevzu hakkında bir açıklama yaptı ve şimdilik bu türlü bir planları olmadığını duyurdu. 

Sony Pictures lideri ve CEO’su Tony Vinciquerra, bahisle ilgili soruları cevapladı. Katıldığı bir toplantıda konuşan Vinciquerra, “Şu an için o kapı kapalı” tabirini kullandı. Yani ufukta Spider-Man’in MCU’ya döneceği bir sinema gözükmüyor.

Örümcek Adam, Marvel'dan neden ayrıldı?

Disney ile Sony, Spider-Man’in Disney tarafından yapılan MCU sinemalarında yer alması için bir mutabakata imza atmıştı. Bu muahede, Spider-Man: Far From Home sinemasıyla birlikte sona erdi. Marvel’ın çatı şirketi olan Disney, muahedeyi yenilemek üzere Sony ile masaya oturduklarında gişeden kendi alacakları hissenin önemli oranda arttırılmasını istedi. Sony de bu teklife yanaşmadı. 

Vinciquerra ayrıyeten iki firma ortasında makûs niyet olmadığını söyledi. Bu da gelecekte görüşmelerin devam edeceği ve orta yolun bulunabileceği konusunda umut veriyor. Sony Pictures CEO’su, “(Marvel Studios lideri Kevin Feige ile) kusursuz bir vakit geçirdik. Bunun işe yarayıp yaramayacağını görmek istedik… Marvel çalışanları kusursuz beşerler, onlara büyük hürmet duyuyoruz fakat öteki yandan bizim de mükemmel insanlarımız var. (Feige) Bütün işi o yapmadı.” diye konuştu.

Sony, Spider-Man konusunda çalışmalarını yavaşlatmayı da düşünmüyor. Venom sinemasının devamı yolda. Ayrıyeten firmanın Spider-Man cihanında geçen 5-6 yeni üretim planlandığı biliniyor. 

Sony, ağ baş olarak da bilinen kahramanımız Spider-Man'i, Venom’un devam sinemalarında ya da Morbius üzere sinemalarda kullanabilir. Vinciquerra, “Spider-Man olay sinemalarından evvel güzeldi, olay sinemalarıyla daha düzgün oldu ve artık kendi cihanımız var, öbür karakterlerle de oynayacak” derken, bunu başarabileceklerine emin olduğunu sözlerine ekledi. 

Spider-Man’in şimdilik MCU’ya geri dönmesi mümkün gözükmüyor fakat geleceğin ne getireceği bilinmez.

Başa dön tuşu