En iyi Amy Adams filmleri!

Amy Lou Adams, beş sefer Akademi Ödülü’ne aday gösterilmiş Amerikalı oyuncudur. Hiç Oscar kazanamamış olmasına karşın, oyunculuk performansı ile birden fazla vakit büyük beğeni toplamıştır.

İşte en yeterli Amy Adams sinemaları;

1. Sıkıysa yakala (2002)
IMDb: 8,1

Sıkıysa Yakala yahut özgün ismiyle Catch Me if You Can, Frank Abagnale Jr.’nin hayat hikayesinden esinlenilerek oluşturulan 2002 imali komedi-drama tipinde bir sinema sinemasıdır. bir casus ile bir hatalının ortasındaki kedi-fare oyununu husus alıyor. FBI casusları hiç kuşku yok ki kendilerine çok fazla güvenmektedirler; lakin bu defa karşılarındaki, onlar için bile pek de kolay bir lokma olmayacaktır. Şimdi yirmili yaşlarında, çocuk yaşta bir adam onlarca ülke gezerek, bazen pilot, bazen hekim, bazen savcı mesleklerine bürünerek FBI’ı peşinden koşturmaktadır. Bu ya bir kedi-fare oyunudur ya da yalnızca farenin oyunudur.

2. Dövüşçü (2010)
IMDb: 7,8

Film, En Yeterli Sinema kısmında Oscar’a aday olarak gösterilmiştir. ilhamını gerçek bir olaydan alan hikayesiyle, iki kardeşin her şeye karşın tekrar bir ortaya gelip parçalanan aile düzenlenlerini düzeltme uğraşlarına odaklanıyor. Dicky Ecklund (Christian Bale) evvelce efsane olmuş, lakin yeteneğini boşa harcamış ve muvaffakiyet imkânını kaybetmiş artık ise kardeşini eğiten eski boksördür. Mickey Ward (Mark Wahlberg) ise Dicky’nin üvey kardeşidir. Mickey yeterli bir boksör olarak ismini duyurmadan evvel Dicky onun ustalığını yapmıştır. Unvan maçına çıkan Mickey’nin hem maçı kazanması hem de dağılan ailesini bir ortaya getirmesi gerekmektedir…

3. Düzenbaz (2013)
IMDb: 7,2

American Hustle, David O. Russell tarafından yönetilen 2013 Amerikan cürüm komedi-dram sinemasıdır. Senaryosu Eric Warren Singer ve Russell tarafından yazılmış olup, genel olarak 1970 ve 1980’lerdeki FBI Abscam operasyonu hakkındadır. 1970’lerde geçen gerçek bir öyküden uyarlanan sinemada usta dolandırıcı Irving Rosenfeld ve ortağı Sydney Prosser genç ve yetenekli bir FBI casusu olan Richie DiMaso tarafından yakalanır. Karar giymemelerinin ise tek bir yolu vardır: FBI için çalışmak… FBI’ın üst kademeli yöneticilerinden gelen bu teklifi kabul ederler; vazifeleri ise kendileri üzere usta bir formda dolandırıcılık yapan kimi insanları teşhis etmektir. Casus DiMaso ve çalışma arkadaşları tarafından hazırlanan plana nazaran, bir kumar cenneti olan Arap Şeyhi’nin yönettiği Atlantic City’de ünlü kumarcıların katıldığı geniş çaplı bir oyun organize edeceklerdir. Başlarda son derece masumane ve zekice görünen bu plan, vakitle değişime uğramaya başlar.

Başa dön tuşu