Apple o film için 400 milyon doları gözden çıkardı!

James Bond‘un en son sineması olan ”Ölmek İçin Vakit Yok”, Kasım ayına ertelenmeden evvel sinemanın Nisan ayında gösterime girmesi planlanıyordu. Fakat pek çok dalda olduğu üzere covid-19 sebebiyle ertelenme kararı alındı. Hatta kısa müddet evvel sinemanın Nisan 2021‘e kadar ertelendiği bildirildi. 

Apple ise James Bond’un yeni sinemasıyla yakından ilgileniyor ve bu sinemanın Apple TV+ da yer almasını istiyor.

Apple o sinema için 400 milyon doları gözden çıkardı!

Geçmişten günümüze bir çok farklı versiyonu bulanan James Bond sinemaları çekildi. Günümüzde de tanınan olan sinemanın yeni serisi ”Ölmek İçin Vakit Yok” un Nisan 2021 yılında izleyicilerle buluşması bekleniyor. 

Apple bir çok dalda yer almak isteyen bir şirket olarak, sinema kesiminde de bulunmak istiyor. Bu tarafta ilerleyen Apple TV+ James Bond serinin yeni sinemasının yayın haklarını satın almak için teşebbüslerde bulundu ve bunun için MGM ( Metro Goldwyn Meyer) stüdyosuna 400 milyon dolar teklifte bulundu.

Hollywood’un en büyük sinema stüdyolarından MGM ( Metro Goldwyn Meyer), Apple’ın bu teklifini reddetti ve 2 katı fiyat 800 milyon dolar istedi. Bunun nedeni olarak stüdyo sinemanın üretiminde 250 milyon dolar harcandığını ve pazarlamak için de 50 milyon doların ayrıldığını belirtti. Ayrıyeten sinemanın oyuncularından Daniel Craig ve Rami Malek’in yanı sıra yönetmen Cary Fukunaga ile gişe bonusu anlaşmaları imzalandığından bahsetti.

Başa dön tuşu