Ewan McGregor Tekrar Obi-Wan Kenobi Oluyor

Bugüne kadar ortaya atılan tüm söylentiler gerçeğe döndü. Ewan McGregor, yeni bir Star Wars projesinde Obi-Wan Kenobi olarak karşımıza geliyor. Star Wars hayranlarını sevindiren haber Kaliforniya’daki D23 Expo etkinliğinde verildi.

LucasFilm’in lideri Kathleen Kennedy, Star Wars serisinin sevilen üyesini çağırmaktan heyecan duyduğunu söyledi. Akabinde sevdiğimiz isim Ewan McGregor, Duel of the Fates müziği eşliğinde sahneye çıktı. McGregor, sahneye çıktıktan sonra Kennedy’e “bu kadar hayranın önünde bana Obi-Wan’ı tekrar oynayıp oynamayacağımı sorar mısın?” dedi. Kennedy de bunun üzerine soruyu yöneltti ve McGregor çok hoş bir halde “Evet” karşılığını verdi. Aşağıdaki görüntüden da bu mükemmel anları izleyebilirsiniz.

Obi-Wan Kenobi’nin bulunduğu projenin sinema mi dizi mi olacağı, sinemalara yönelik mi yoksa Disney+’a özel mi olacağı hakkında rastgele bir ayrıntı verilmedi. Tek bildiğimiz şey LucasFilm’in Ewan McGregor ile bir proje yapacağı. Nasıl bir şey olduğunu bilmediğimiz projenin ise senaryosu yazıldı ve gelecek yıl çekimlerine başlanacak.

Disney+, Kasım ayında The Mandalorian isimli yeni bir Star Wars dizisi yayınlayacağını duyurdu. Dizinin oyuncu takımında Game of Thrones ve Narcos’dan tanıdığımız Pedro Pascal da bulunuyor. Ayrıyeten Rogue One’daki Cassian Andor ve K2S0 karakterlerine yönelik yeni bir dizinin de çıkacağı katılaştı. Bu üretimin ise şimdi resmi bir ismi bulunmuyor.

Başa dön tuşu