Felicity Jones Formula 1 Dizisi ‘One’da Başrol Oynayacak

Felicity Jones, Formula 1’in ilk resmi olarak onaylanmış senaryolu dizisi olan One’da başrol oynayacak ve yapımcılığını üstlenecek. Dizi, motor yarışının yüksek riskli dünyasında geçen bir aile dramı olacak.

Formula 1, drama dünyasına dalıyor. Rogue One: A Star Wars Story ve The Theory of Everything’in yıldızı Felicity Jones, dizide hem başrol olacak hem de yapımcılığı üstlenecek. Children of Men ve Iron Man’in yazarları Mark Fergus ve Hawk Ostby, dizinin senaristliğini yapacak.

İsmi ‘One’ olacak olan dizi, kurgusal bir aileye ait Formula 1 takımının karşılaştığı zorlu kişilikler, sürekli değişen rakipler ve milyon dolarlık bahislerle mücadele ederken yaşadığı çalkantılı yükselişi anlatacak. Dizi, kurguyu F1’in gerçek dünyasıyla harmanlayacak ve 2023 sezonu için planlanan 23 yarışa yer verecek.

Felicity Jones’tan One hakkında açıklama da geldi

Felicity Jones, diziyi yapmak için Formula 1 ile bu eşsiz ve heyecan verici ortaklığın bir parçası olmaktan onur duyduğunu söyledi: “F1’in yüksek riskli dünyası sürekli olarak nefes kesen anlara sahne oluyor ve bu dünyada geçen bir dizi çekme fırsatına sahip olmak heyecan verici bir şey. Mark ve Hawk, Tony ve Bedrock Entertainment ekibi ve F1 ekibiyle birlikte çalışmaktan son derece gurur duyuyorum.”

Formula 1’in Orijinal İçerik Başkanı Isabelle Stewart da “Felicity, Formula 1’in göz alıcı, yüksek baskılı ve rekabetçi iç işleyişini dünyadaki tüm izleyiciler için hayata geçirmek için en uygun ve dünyanın en yetenekli ve ilgi çekici aktrislerinden biri. Onunla, Tony, Philippe, Mark ve Hawk ile ortaklık kurmaktan heyecan duyuyoruz “ diye konuştu.

Qualcomm, Mercedes-AMG Petronas F1 Takımıyla Ortaklık İmzaladı: İki Marka Güçlerini Birleştirecek

One’ın yazarları ve yönetici yapımcıları olarak görev alması beklenen Mark Fergus ve Hawk Ostby, Children of Men için Oscar’a aday gösterilmiş, Iron Man’i yazmış ve bilim kurgu dizisi The Expanse’i yaratmıştı. Senaristlerinden ve Felicty Jones’un oyunculuğundan ötürü bizleri iyi bir F1 dramasının beklediğini varsaymak mümkün.

Kaynak :
https://deadline.com/2023/06/formula-1-races-into-scripted-tv-felicity-jones-to-star-in-amp-produce-drama-one-from-bedrock-entertainment-mark-fergus-amp-hawk-ostby-1235410131/

Başa dön tuşu