Game of Thrones Yıldızlarının Dizi Sonrası Projeleri Neler?

Game of Thrones, sekizinci dönemin altıncı kısmı olan The Iron Throne (Demir Taht) ile ekranlara veda etti. Dizinin yıldızları çeşitli projelerde uzunluk göstermeye devam edecek. Bahta Stark’ı canlandıran Sophie Turner, yeni X-Men sineması Dark Phoenix ile dev ekranda uzunluk gösterirken, Jamie Lannister’ı canlandıran Nikolaj Coster-Waldau ise Brian De Palma’nın yönettiği tansiyon sineması Domino ile karşımıza çıkacak.

Daenerys Targeryan ile seyircilerin gönüllerinde taht kuran Emilia Clarke, bir Netflix romantik güldürüsünde tekrardan karşımızda olacak. Dizinin en çok sempati toplayan karakterlerinden olan Peter Dinklage ise The Wild Bunch’ın tekrar üretiminde başrolde olacak.

İşte Game of Thrones yıldızlarının ekranlarımızda ve sinemalarda tekrar uzunluk göstereceği üretimler:

Sophie Turner (Sansa Stark):

Sophie Turner, önümüzdeki ay bir X-Men sineması olan Dark Phoenix’teki Jean Grey karakteriyle beyaz perdeye yolunu bulacak. Ayrıyeten Dark Phoenix, Fox’un Disney tarafından satın alınmadan evvelki son X-Men sineması olacak.

X-Men Dark Phoenix fragmanı:

Maisie Williams (Arya Stark):

Maisie Williams da tıpkı Sophie Turner üzere mesleğine bir X-Men projesiyle devam ediyor. Williams, X-Men spin-off sineması olan New Mutants’ta Wolfsbane karakterini canlandıracak. Harika kahraman ve endişe tiplerini bir ortaya getiren sinemanın vizyon tarihi ise net değil. Üstüne üstlük sinemanın vizyon tarihi Disney tarafından üçüncü kere ötelendi.

X-Men New Mutants fragmanı:

Peter Dinklage (Tyrion Lannister):

Dizinin en sempatik karakterlerinden olan Dinklage, iki adet animasyon sinemasının seslendirme takımında yer alıyor. Dinklage birinci olarak ağustos ayında vizyona girecek olan Angry Birds Movie 2 ile daha sonra önümüzdeki sene vizyona girecek olan The Croods 2 ile karşımıza çıkacak. Ayrıyeten üstte da bahsettiğimiz üzere The Wild Bunch’ın yine imalinde Michael Fassbender ve Jamie Foxx ile birlikte rol alacak.

Daha evvel iptal edilen ve önümüzdeki yıl tekrar vizyona girecek The Crood 2'nin eski fragmanı:

Emilia Clarke (Daenerys Targeryan):

Clarke, şimdi yayımlanma tarihi katılaşmamış olan tansiyon sineması Above Suspicion’da rol alacak. Clarke, kasım ayında Netflix’in romantik güldürü sineması Last Christmas’da Emma Thompson, Michelle Yeoh ve Henry Golding ile birlikte karşımıza çıkacak.

Last Christmas için şimdi bir tanıtım sineması ya da fragman yayımlanmadı.

Lena Headey (Cersei Lannister):

Headey, bir göçmenlik draması olan ve bu sene içerisinde çıkması beklenen The Flood’da, Game of Thrones’ta Jorah karakterine can veren Iain Glen ile birlikte rol alacak. Kendisi ayrıyeten Gunpowder Milkshake’de, The Haunting of Hill House’un yıldızı Carla Gugino ve Avengers: Endgame’de yer alan Karen Gillan ile birlikte yer alacak.

The Flood fragman:

Nikolaj Coster-Waldau (Jamie Lannister):

Waldau, Scarface ve Mission: Impossible’ın direktörü Brian De Palma’nın direktörlük koltuğunda oturduğu aksiyon tansiyon sineması Domino’da uzunluk gösterecek. Sinema, 31 Mayıs’ta vizyona girecek. Sinemanın ülkemizdeki gösterim tarihi ya da gösterime girip girmeyeceği muhakkak değil.

Domino fragmanı:

Isaac Hempstead Wright (Bran Stark):

Wright, yeni bir gezegene kolonizasyon maksadıyla gönderilen bir küme çocuğu anlatan bilim kurgu sineması Voyagers’da karşımıza çıkacak. Sinemanın vizyon tarihi şimdi net değil.

Voyagers içişn şimdi yayımlanan bir fragman ya da tanıtım sineması bulunmuyor.

David Benioff ve D.B. Weiss

Sekizinci dönemin en çok reaksiyon çeken isimleri olan dizinin showrunner’ları D&D ikilisi, yeni Star Wars üçlemesinin geliştirme sürecinde yer alıyor. Bu sinemaların vizyon tarihi ise 2022, 2024 ve 2026. Umarız Star Wars'ın akıbeti, Game of Thrones'un son dönemi üzere olmaz.

Başa dön tuşu