Orijinal ‘Wednesday’ Lisa Loring, Hayatını Kaybetti

1964’te yayına başlayan orijinal Addams Ailesi dizisinde Wednesday karakterini ilk kez canlandıran Lisa Loring, hayatını kaybetti. 64 yaşında hayata gözlerini yuman ünlü oyuncunun birkaç gündür yaşam destek ünitesine bağlı olduğu açıklandı.

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformlarından Netflix’in son dönemlerdeki en popüler yapımlarından bir tanesi hiç şüphesiz “Wednesday“di. İlk kez 1964 yılında yayınlanan The Addams Family’nin spin-off’u olarak karşımıza çıkan dizi, son dönemlerin en çok konuşulan yapımlarından bir tanesiydi. Şimdi bu dizinin orijinal versiyonu ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Netflix’te yayınlanan dizinin öznesi konumunda olan Wednesday Addams isimli karakteri orijinal yapımda canlandıran Lisa Loring’in hayatını kaybettiği duyuruldu. Yapılan açıklamada, ünlü oyuncunun felç geçirdiği ve yaşam destek ünitesine bağlandığı, ailesinin verdiği karar doğrultusunda da ünitenin fişinin çekildiği ifade edildi. 28 Ocak’ta öldüğü duyurulan Loring, sadece 3 gün yaşam destek ünitesine bağlı kalmıştı.

Sigara ve yüksek tansiyon, Lisa Loring için kaçınılmaz sonu getirdi…

Lisa Loring

*Lisa Loring’in Wednesday Addams rolündeki hali.

64 yaşında hayatını kaybeden oyuncunun ölümü ile ilgili konuşan isim, yakın arkadaşlarından Laure Jacobson oldu. Oyuncunun ölümüne neden olan felcin sigara ve yüksek tansiyondan kaynaklı olduğunu belirten Laure Jacobson, Lisa Loring’in çok eğlenceli bir insan olduğunu ifade etti.

Son Zamanların En Popüler Dizilerinden “Wednesday”i Gözünüzde Çok Daha Değerli Kılacak İlginç Detaylar

Wednesday

1958 yılında hayata gözlerini açan Lisa Loring’in en popüler yapımlarından bir tanesi hiç şüphesiz The Addams Family idi. Ancak ünlü oyuncu, The Girl from U.N.C.L.E., Barnaby Jones ve The Phyllis Diller Show gibi yapımlarda da yer almıştı. Loring, 1964’te hayat verdiği Wednesday Addams karakterini, 1977 yılında yeniden canlandırmıştı…

Wednesday dizisinin yayınlandığı dönem TikTok ve Instagram Reels’ın bitki örtüsü haline gelen Lisa Loring’in ikonik dansını bir kez daha hatırlayalım:

Netflix, Wednesday Dizisinin Kesik Eli ‘Thing’i New York Sokaklarına Saldı, Ortaya Eğlenceli Görüntüler Çıktı [Video]

Kaynak :
https://deadline.com/2023/01/lisa-loring-dead-actor-original-wednesday-addams-1235243958/

Başa dön tuşu