Game of Thrones’da Star Ailesinin Akıbeti Ne Olacak?

Game of Thrones dizisi, başından beri Stark çocuklarının kıssasını anlatıyordu. Dizinin başından itibaren Arya’yı, Sansa’yı, Jon Snow’u ve Bran’i, çocukluk devirlerinden gelip Westeros’un en kıymetli şahısları olmalarının kıssasını izledik. Lakin dizideki değerli yerine karşın, Stark ailesinin geleceği ve kimin başta olacağı final kısmına hakikat giderken gizemini koruyor. Yazının devamında evvelki kısımlarla ilgili spoiler bulunmaktadır. Bunu göz önünde bulundurarak yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Normalde bu sorumluluğu taşıyacak kişi, Targaryen ailesinden olduğu kanıtlandıktan sonra Jon Snow olabilir. Fakat akrabası olduğunu öğrendiği aşkı Daenerys, Kral’ın topraklarında resmen soykırım yaptı. Bu da onların çocuk yapma ihtimallerini ziyadesiyle düşürüyor.

Bran’e gelecek olursak, cevaplanacak birden fazla soru var. Diziyle ilgili fazla bilgi sahibi olamasak da kitaplarda, Bran ve etrafındakiler onun çocuk sahibi olamayacağına inanıyorlar. Dizideki durum bu türlü olmayabilir ya da kitaptaki karakterler yanılıyor da olabilir, tam olarak bilemeyiz.

Stark ailesindeki erkeklerin dışlanmasıyla birlikte, geriye devam edilmesi için bayanlar kalıyor lakin işler burada da pek uygun gitmiyor. Arya 8. dönemin başında ‘işi pişirmiş’ olabilir lakin Gendry’nin teklifini reddettiğinde kimsenin Leydi’si olmayacağını açıkça aşikâr etmiş durumda. Ayrıyeten Gendry’nin teklifini kabul bile etse, çocukları Baratheon soyadını alacağından Stark ailesini devam ettiremeyecek.

Bu da demek oluyor ki bütün yük Talihe Stark’ın omuzlarına biniyor. Neredeyse ihtimal dâhilindeki bütün sonlar, Sansa’yı Winterfell’de Kuzey’in Koruyucusu olarak içeriyor. Natürel Sansa’nın dizide bir partneri yok. Şayet eşi esasen bildiğimiz bir karakter olacaksa, bu büyük ihtimalle Tyrion olur fakat o da sağ kalan son mensubu olduğu için Lannister soyunu devam ettirmek isteyebilir.

Sansa evlenmemeyi tercih ederse, Stark ailesinin sonu gelecek demektir ve büyük ihtimalle öbür bir aile Kuzey’in Koruyucusu unvanını sahiplenir. Şayet Talihe, Bran ya da Jon bu yükü üstlenirse, yüksek ihtimalle başka Kuzeyli Lordlar da onları kabul edecektir.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu