Game of Thrones’ta Arya Night King’e Nasıl Yaklaşabildi?

Game of Thrones bitti lakin dizinin kaygısı tasası bitmedi. Son dönemi sahiden berbat yazılan ve çok reaksiyon çeken dizi hakkında açıklamalar devam ediyor. Dönem boyunca her kısımdan sonra yapımcıların yer aldığı ‘bakın şunu demek istedik’ temalı imal bile eksikleri tamamlamaya yetmediği için açıklamalar devam ediyor. 

Son olarak Arya Stark’ın The Long Night isimli kısımda Night King’i öldürmeden evvel düşmanına nasıl yaklaşmayı başardığını, dizinin direktörü Miguel Sapochnik açıkladı. 

‘Nasıl gittiğinin değeri yok’

Yönetmen Sapotchnik, meşhur sahnede Arya’nın oraya nasıl yaklaştığını göstermemelerini ‘önemi yoktu’ diyerek açıkladı. Direktöre nazaran o anda değerli olan, Arya’nın Night King’in üzerine atlaması ve Night King’in de O’nu havada yakalaması olduğunu söylüyor. Sonrasında tam Arya’nın işinin bittiğini düşündüğümüz anda Arya, meşhur hareketi ve ikonik silahıyla Night King’in hakkından gelmişti. 

Yönetmen ayrıyeten Maisie Williams’ın o sahnedeki ve sonrasındaki performansını da övmeyi ihmal etmedi. Sapochnik ayrıyeten Arya’nın Weirdwood Ormanı’nda geçen sahnelerini çıkarmalarının sebebini, Night King’in mevt sahnesinin zamanlamasını bozması olarak gösterdi.

Yönetmen, yaptıkları tekrar çekimlerinde tutarlılık ile tatmin ortasında kaldıklarını ve yaptıkları tekrar çekimlerin akabinde ritmin daha kıymetli olduğuna karar verdiklerini de ekledi. Birinci başta Arya’nın yolunu bulma sahnelerini kullanmayı düşünen direktör, tıpkı kısımda emsal bir sahne olduğu için tekrara düşmemek ismine Weirdwood sahnelerini çıkarttı. 

Game of Thrones son dönemi hayli karışık reaksiyonlar alsa da 32 Emmy adaylığıyla dikkat çekmeyi başarmıştı. Bu 32 mükafattan ne kadarını Game of Thrones’un alacağı ise Eylül’de muhakkak olacak.

Başa dön tuşu