Tim Miller, Sonic’i Ertelemenin Doğru Karar Olduğunu Söyledi

Son yıllarda trend haline gelen oyundan uyarlama sinemalar furyasına katılanlar ortasında hızlı mavi kirpi Sonic the Hedgehog da bulunuyordu lakin çıkan fragman sonrası hayranlardan gelen sert tenkitler, sinemanın imalcisi Paramount’u yine düşünmek zorunda bırakmıştı.

Filmin yapımcılarından Tim Miller, Variety’ye verdiği bir röportajda “Bakın, ben de hayranlarla tıpkı yerdeydim. Jeff de o denli (filmin yönetmeni). Hayranlar sonlandığında oraya gittim ve ‘Yapılacak olan kıymetli şey batırdım demek olacak’ dedim” diye konuştu.

Miller ayrıyeten “Kendisi, ben oraya gitmeden bir saat evvel tweet atmıştı. O yeterli bir insan. Bunun altından kalkmak için yanlışsız şeyi yaptı. Hayranların da bu mevzuda bir şeyler söyleme hakkı var. Gerçek olan şey dinlemek” dedi.

Hayranları sinirlendiren eski Sonic tasarımı sonrası karakterin dizaynında değişikliklere gidildi. Şu an için yeni tasarım resmi olarak paylaşılmadı fakat Miller, yeni dizaynla ilgili olarak “Bence hayranlar şad kalacak” diyor.

Tabii ki Tim Miller’ın bunları söylemesi olağan, sonuçta hiçbir üretimci kendi sineması için berbat olacak demez lakin sinemanın ve yapımcıların karşı karşıya kaldığı durum düşünülürse karakteri sahiden toparlamaktan öbür dermanları bulunmuyor.

Sonic The Hedgehog, 14 Şubat 2020’de vizyona girecek. Sinemanın Türkiye’deki vizyon tarihi şimdi netleşmiş değil fakat ülkemizde de tüm dünyayla tıpkı anda vizyona girmesi epeyce olası.  

Başa dön tuşu