Game of Thrones’taki “O An”, Jon Snow’u da Kahretmiş

Game of Thrones dizisi, sonu insanları tatmin etmese de HBO tarihinin en çok izlenen üretimi olmayı başardı. Dizinin nasıl çekildiğine odaklanan bir de belgesel yayınlandı. The Last Watch isimli belgesel, yer yer diziden daha dramatik sahnelere sahip.

Yazının buradan sonrası, Game of Thrones final dönemi ile ilgili spoiler/sürprizbozan içermektedir.

Dizinin finalinde kraliçesi Daenerys’i öldüren Jon, seyircilerin duygusal anlar yaşamasını sağlamıştı. Masa okumalarında gördüğümüz kadarıyla Harrington, Jon’un Deanerys’i öldürdüğünü görünce seyirciler kadar, tahminen daha da çok kahroluyor. Ünlü oyuncu bu okumalar sırasında birkaç damla gözyaşı da döküyor.

“Kit ve Emilia’nın son masa okumasındaki yansıları #GameOfThrones #TheLastWatch”

Yapımda dikkat çeken sahneler ortasında, takımın Arya’nın Night King’i öldürdüğünü keşfettiklerinde verdiği reaksiyon de yer alıyor. Maisie Williams durumundan epeyce şad görünüyor.

Ayrıca Varys’in sonu da epey dramatik. Aktör Conleth Hill, son cümleden sonra elindeki metni atıyor, Varys’in vefatını anlatan kısmı okumuyor. Bu basamakta Lena Headey (Cersei) ve Gwendoline Christie (Brienne of Tarth) ona dayanak oluyor.

Belgesel şu anda HBO Go ve HBO Now üzerinden izlenebiliyor. HBO Hulu ve Prime Görüntü eklentilerinden de belgesele ulaşmak mümkün.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu