Avengers: Endgame IMDb’de Tüm Zamanların En Popüler Filmi

Bir yıldır beklenen ve MCU’nun 11 yıllık öyküsünün kapanışını yapan Avengers: Endgame, 24 Nisan’ı 25 Nisan’a bağlayan gece ülkemizde gece yarısı seanslarıyla vizyona girdi. Sinema ayrıyeten Avustralya, Çin, Güney Kore üzere ülkelerde de vizyonda.

Filmi izleyenler şimdiden sinemaya puan vermeye ve sineması sıralamalara sokmaya başladı. Endgame, şu anda en tanınan sinemalar listesinde tepede yer alıyor.

Endgame, En Tanınan listesinin zirvesinde 9.3 puanla otururken Esaretin Bedeli üzere başyapıtları da geride bırakmayı başarıyor.

IMDb’nin en tanınan 10 sineması şu anda şöyle sıralanıyor:

  1. Avengers: Endgame – 9.3
  2. The Shawshank Redemption – 9.3
  3. Interstellar – 8.6
  4. Avengers: Infinity War – 8.5
  5. Spider-Man: Into the Spider-Verse – 8.5
  6. Green Book – 8.3
  7. The Professor – 8.3
  8. Bohemian Rhapsody – 8.1
  9. Guardians of the Galaxy – 8.1
  10. The Avengers – 8.1

Listedeki 10 sinemadan 5’i Marvel sineması ve bu sinemaların 4’ü MCU’nun bir modülü. Listede yer alan tek klasik sinema ise Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption) oldu. Görünüşe nazaran Marvel, kelam konusu sinema sinemalarının popülerliği olduğunda rakiplerinin epeyce önünde.

Yine de bu oylamada şimdi sineması görmeyen ya da sinemaya gitmeden evvelki heyecanıyla oy veren hayranlar da hesaba katılıyor. İlerleyen devirde sinemanın notunun 8.8-8.9 bandına gerilemesi ihtimal dahilinde.

Avengers: Endgame şu anda sinemalarda gösterimde. Marvel Sinematik Evreni’nin bir sonraki sineması olan Spider-Man: Far From Home ise Temmuz 2019’da vizyona girecek.

Başa dön tuşu