Gece yarısı izlemeye kıymet Netflix sinemaları

Erhan Doğru

Bilindiği üzere endişe sineması severler, bu keyfi doruklarında yaşamak için genelde geceleri sinema izlemeyi tercih ederler.

Ancak bu içeriğimizde endişe sinemalarını değil, geceleri izlemeye paha şaşırtan sinemaları ele aldık.

Eğer gecenizi sinema zevki ile süslemek istiyorsanız, sizler için derlemiş olduğumuz bu içeriğe kesinlikle göz atmalısınız.

İşte gece yarısı izlemeye kıymet Netflix sinemaları;

Whiplash – 2014

Whiplash, genç bir müzisyenin hikayeni anlatıyor. Küçük yaşlardan itibaren bateri çalmaya başlayan Andrew, işinde tam manasıyla bir usta olmak ister. Üniversite tercihinde de ülkenin en uygun müzik okulu olarak gördüğü Shcarffer Konservatuarı’na girer. Şimdi 19 yaşındadır fakat dersler harici var gücüyle idman yapar. Bir gün, okulun en sert hocalarından biri olan caz duayeni Terence Fletcher’ın dikkatini çeker. Fletcher Andrew’ü okulun en parlak öğrencilerinin seçildiği ve daima yeni müsabakalara hazırlanan “studio band”e seçer. Başarısı kadar acımasızlığıyla da ün yapmış olan Fletcher, Andrew’un kapasitesinin sonuna kadar kullanmadan asla başarmış saymayacaktır. Genç bateristin önünde yalnızca mesleksel bir test değil, ruhsal bir imtihan da vardır… Senaristliğini ve direktörlüğünü Damien Chazelle’in üstlendiği sinemanın başrolünde Miles Teller yer alıken karşısında kendisine J.K. Simmons eşlik ediyor.

Tür: Dram / Drama

IMDb: 8,5

Başa dön tuşu