Godfather Yönetmeni, Marvel Filmlerini Yerden Yere Vurdu

Ünlü üretimci ve direktör Martin Scorsese, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklama ile Marvel sinemalarının sinema üzere değil, görüntü oyunu üzere olduğunu söylemişti. Scorsese’ın açıklamasının akabinde Marvel sinemalarının müellif ve direktörlerinden olan James Gunn, Marvel sinemaları savunmak için açıklama yaptı. Samuel L. Jackson ise “Film sinemadır. Herkes onun içeriğini beğenmeyebilir” dedi.

Godfather sinemalarının de direktörü olan, ünlü direktör Francis Ford Coppola, yaptığı açıklama ile Martin Scorsese takviye oldu, hatta işleri bir adım ileri götürdü. Coppola, “Martin Scorsese, Marvel sinemalarının sinema olmadığını söylemekte haklı. Sinemadan bir şeyler öğrenmeyi, kazanmayı umuyoruz. Bu biraz bilgi, biraz aydınlanma, bir ilham olabilir. Kimsesin tıpkı sineması tekrar tekrar görmekten bir şey kazandığını sanmıyorum” dedi.

Ünlü direktör Coppola, açıklamasının devamında, “Martin, sinema olmadığını söylediğinde kibardı. Martin, aşağılık olduklarını söylemedi ki, benim söylediğim gibi” diyerek Marvel sinemaları tartışmasını bir adım daha ileri götürmüş oldu. 

Martin Scorsese'in açıklamalarının akabinde Marvel cephesinden zayıf bir savunma gelmişti. Francis Ford Coppola'nın açıklamalarının, Marvel cephesinde nasıl bir tesir yapacağı merak konusu. Bakalım Marvel cephesi, ünlü direktörlerin bu tenkitlerine karşılık verecek mi?

Başa dön tuşu