Görevimiz Tehlike’nin İstanbul Çekimlerinin İptal Edilmedi!

Aksiyon filmleri denince akla ilk gelenlerden biri olan Görevimiz Tehlike serisinin son filminin bir kısmı İstanbul Kapalıçarşı’da çekilecekti. Ancak, yakın zamanda Kapalıçarşı esnafının ihlali nedeniyle çekimlerin iptal edildiği iddia edildi. Bugün Kültür ve Turizm Bakanından gelen açıklama, böyle bir şey olmayacağını ortaya koydu.

Tom Cruise’un başrolünde yer aldığı Görevimiz Tehlike 7’nin ikinci kısmı için Kapalıçarşı’da da bazı çekimler yapılacaktı. Kapalıçarşı, geçtiğimiz haftalarda yönetmen Christopher McQuarrie tarafından incelenmişti. 

İncelemelerin ardından serinin devamı için belli kısımların burada çekilmesine karar veren yönetmen McQuarrie, iddialara göre bu kararından yalnızca iki gün sonra vazgeçmişti. Bunun nedeninin ise gizlilik anlaşması yapılmasına rağmen bir esnafın güvenlik kameralarından bir görüntüyü sosyal medyaya sızdırmasıydı. Yaşananların ardından filmin ülkemizdeki çekimlerinin iptal edildiği iddiaları ortaya atıldı.

Kültür ve Turizm Bakanından açıklama geldi: Çekimler iptal edilmedi

Konuya ilişkin açıklama, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan geldi. Ersoy, ortada dolaşan iddiaların aksine filmin iptal edilmediğini aktardı ve şu ifadeleri kullandı: “Biri densizlik yaptı diye öyle hemen iptal olmaz, merak etmeyin.” 

Bir basın toplantısında konuşan bakan ayrıca, Türkiye Sinema Genel Müdürlüğü ile birlikte yabancı prodüksiyonlara destek verileceğini de aktardı. Kapalıçarşı’daki görüntüleri sızdıran esnafın kimliği de belli oldu. Görüntülerin, ünlülerin halıcısı olarak nitelendirilen Hakan Evin’in dükkanından bir kameraya ait olduğu ifade edildi.

Tom Cruise, Görevimiz Tehlike 7 İçin 500 Kez Paraşütlü, 13 Bin Kez de Motosikletli Atlama Yapmış

Serinin son filmi olacak Görevimiz Tehlike: Ölümcül Hesaplaşma İkinci Bölüm, 28 Haziran 2024’te vizyona girecek. 

Başa dön tuşu