Guardians of the Galaxy 3’ten İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

Marvel Sinematik Evreni’nin (MSE) üçüncü fazı Endgame ile birlikte sona erdi ve Spider-Man: Far From Home ile birlikte dördüncü faz başlayacak. Yeni Spider-Man sinemasıyla birlikte de Marvel ve Disney, dördüncü fazda neler göreceğimizi bizlere gösterecek. Yeni Marvel sinemalarının vizyon tarihlerini biliniyor olsa da bu tarihlerde hangi sinemaların çıkacağı bilinmiyor. Lakin Avengers: Endgame şimdi vizyona girmeden birkaç ay evvel sinemayla ilgili yanlışsız bilgilere veren bir kaynak, yeni Marvel sinemalarıyla ilgili bilgileri de ortaya çıkardı.

DİKKAT. YAZININ BU KISMINDAN SONRASI GELECEK GOG SİNEMASIYLA İLGİLİ SPOİLDER BARINDIRIYOR.

Roger Wardell, birkaç gün evvel gelecek Spider-Man sinemalarında Deadpool’un yer almasıyla ilgili planların bulunmadığını söylemişti. Kendisi, Sony’nin Venom’u MSE’ye katmak istediğini lakin Deadpool için bu türlü bir durum olmadığını lisana getirdi. Wardell, bu ayın başında attığı bir tweet’te gelecek Guardians of the Galaxy sinemasıyla ilgili bilgiler de verdi.

Roket’in yaratıcısı High Evolutionary, Drax, kızının ölmediğini öğrenince çok şaşırıyor. Lylla, Rocket’e duygusal manada ilgi gösteriyor. Nebula ve Star Lord, giderek daha yakın arkadaş olmaya başlıyorlar.

Tabii bunların resmi olarak onaylanmasının rastgele bir yolu yok. Marvel, James Gunn GoG 3’ten kovulduktan sonra onun senaryosunun kullanılmayacağını söylemişti lakin daha sonra Gunn’ın Suicide Squad sinemasından sonra GoG 3’ün başına geçeceği duyuruldu.

James Gunn, birkaç gün evvel verdiği röportajda kendisini Rocket’a bağlı hissettiğini hatta Rocket’in kendisi olduğunu söz etti ve şunları söyledi:

“Groot da benim köpeğim üzere. Groot’u çok farklı bir halde seviyorum. Rocket’a bir şefkat besliyorum ve öyküsünün şimdi tamamlanmadığını düşünüyorum. O, birinci sinemada yanmaya başlayan bir kıvılcım ve bu ikinci sinemayla akabinde Infinity War ve Endgame ile bu kıvılcım yanmaya devam etti. Ve Guardians 3’te, Rocket’in öyküsünü tamamlamaya hazırdım. Kıssayı bitiremeyecek olmak benim için büyük bir kayıptı fakat benim yazdığım senaryoyu kullanacak olmalarıyla biraz teselli oluyordum”

Gunn’ın söylediklerinden Rocket’in öyküsünün üçüncü sinemada tamamlandığı anlaşılıyor lakin bunda Wardell’in söylediğinin bir tesirinin olup olmadığını bilemeyiz. Rocket için en uygun final muhtemelen kendi yaratıcısını öğrenmesi ve sarkastik latifelerini evcilleştirecek bir aşk yaşaması olabilir.

Başa dön tuşu