Amazon, Lore’u İptal Etti

Amazon bu hafta izleyicilerini epeyce memnun eden hoş bir haber vermişti. Fakat şirket bugün izleyicilerini üzmeyi tercih etti. İki dönem boyunca yayınlanan, ünlü bir podcaste dayanan Prime Görüntü dizisi Lore'u iptal etme kararı aldı. Bu haber, ikinci dönemin Eylül 2018’de yayınlanmasının akabinde oluşan uzun bir sessizliği de sonlandırdı. Olağan genel olarak konuşursak, uzun sessizliklerin sonucu âlâ bir sona bağlanmıyor. Şayet dizinin izleyicilerinden biriyseniz, halk ağzında dolaşan efsanelerinin kökenlerini merak edenlerdensiniz. Münasebetiyle bu dizinin iptali sizin üzere birçok izleyiciyi de üzdü.

Alınan bu iptal kararı, kimi imalcileri da huzursuz edebilir. Zira Amazon podcaste dayanan bir dizinin üretimi için anlaştığı vakit HBO, FX ve Showtime üzere üretimciler da birebir cinse yatırım yapma kararı almışlardı. Amazon’un bu diziyi iptal etmesiyle başarılı bir podcastin tıpkı vakitte başarılı bir diziye dönüşemeyeceği fikri de yayılmaya başladı. Lakin şöyle bir şey de var ki, bir podcastin diziye aktarılması üretimcilere da bağlı. Münasebetiyle yeni izleyeciler çekmek isteyen bir üretimci, işini epey ilgi cazibeli bir halde yapmalı.

Lore, birebir ismi taşıyan podcast’in yaratıcısı Aaron Mahnke’nin Valhalla Entertainment ve Propagate Content ile geliştirdiği bir Amerikan endişe antolojisi dizisiydi. Dizi Prime Video’dan yayınlanıyordu ve podcastin antoloji formatını her kısım yeni kıssa anlatarak aktarıyordu. Dizi, belgesel manzaraları ve sinema sahnelerini kullanarak dehşet öykülerini ve onların kökenlerini anlatıyordu. Birinci kısmı 13 Ekim 2018’de yayınlanmıştı.

Başa dön tuşu