İddia: Sylvester Stallone’un The Purge 5’te Yer Alacak

2013 yılında vizyona giren birinci The Purge sineması, birçok eleştirmenden hem konusu hem de imal ayrıntılarıyla tam not almış, izleyiciler tarafından da beğeniyle karşılanmıştı. Dehşet sinemaları alanına yeni bir soluk getiren birinci sinemadan sonra 2018 yılına kadar 3 sinema daha gelmiş ve serinin 5. sineması konuşulmaya başlanmıştı.

Ortaya atılan savlara nazaran 2020'de vizyona girecek The Purge 5, serinin son sineması olacak. Serinin yaratıcısı James DeMonaco ve imal şirketi Blumhouse Productions, seriye hoş bir kapanış yapmak için kolları sıvamış üzere görünüyor. Geçtiğimiz günlerde toplumsal medyada paylaşılan bir fotoğrafta Rocky sinemalarının yıldızı Sylvester Stallone'un James Demonaco ve Blumhouse Productions'tan Jason Blum ile birlikte bir toplantı yaptığı ortaya çıktı.

Twitter hesabından yapılan görüşmeye dair bir görsel paylaşan Jason Blum, esprili bir lisanla yazdığı “Görüşmemiz olağanüstü geçti. Beni yumrukladı zira geç kaldık” notunu düştü. Görüşmede yer alan isimlerden ortaya atılan The Purge 5 söylentilerine yanıtlama gelmediğini belirtelim.

The Purge serisi, imal şirketinin en kârlı üretimleri ortasında:

Paranormal Activity, Happy Death Day üzere bilinen sinemalarla isminden kelam ettiren Blumhouse Productions'ın The Purge serisi için bu türlü bir yıldızla anlaşmış olması, sinemaya şimdiden verilen kıymeti gösteriyor. 

Bugüne kadar yapılan 4 sinema için harcanan paranın 35 milyon dolar, elde edilen hasılatın ise 447 milyon dolar olduğu düşünüldüğünde The Purge, bugüne kadar üretim şirketine epeyce yeterli kazandırdı. Serinin hayranlarından gelen istekleri değerlendirip kendi gelirini de artırmak isteyen şirket, The Purge 5 ile sinema bölümüne damga vurabilir. 

The Purge (2013) fragmanı:

ABD'de 10 yılda bir düzenlenen “Arınma Geceleri”ni husus alan The Purge serisinin 2013'te yayınlanan birinci sinemasının fragmanını üstten izleyebilirsiniz. Seri, “Bir gece boyunca her türlü cürüm işlemek hür olsaydı ne olurdu?” sorusunun cevabını veren epeyce savlı bir imal olarak öne çıkıyor.

Başa dön tuşu