İzledikten sonra etkisinden çıkamayacağınız 15 harika film!

Öyle sinemalar vardır ki bittikten sonra üzerine düşünürsünüz, uzun vakit tesirinden çıkamazsınız. İşte bu şekil sinemalar hep kalıcıdır ve aklımızın bir köşesinde yer edinir. Şayet karantina günlerinde sonu ile sizleri şaşırtan, tabir yerindeyse “vay be” dedirten bir sinema arıyorsanız, gerçek adrestesiniz demektir. Çünkü aşağıda sizler için seçmiş olduğumuz sinemaları izledikten sonra tesirinden çıkamayacaksınız. Hazırsanız haydi başlayalım!

Nightcrawler

Konusu: Lou Bloom, gece kentte yaşanan kabahat olaylarını kamerasına kaydetmeye başlar ve bu durum ona önde gelen TV kanallarından birinde muhabir olma bahtını sunar. Lakin tüm bunların bir bedeli olacaktır.

Ex Machina

Konusu: Bir yazılım uzmanı olarak çalışan Caleb, kazandığı müsabaka sonucu şirket CEO’su Nathan’ın gizemli meskeninde bir hafta geçirme ödülünün sahibi olur. Bu konutta dünyanın birinci gerçek yapay zekası Ava yer almaktadır. Caleb, Ava’yı görme bahtı bulur ama içerisinde olduğu deneyin farkında değildir.

A Tale of Two Sisters

Konusu: İki kız kardeş annelerinin mevti sonrasında bir akıl kliniğine gönderilir. Kardeşler konutlarına geri döndüklerinde babalarının evlendiği gerçeği ile yüzleşirler. Üstelik üvey anneleri ziyadesiyle zalim bir bayandır. Gün geçtikçe meskende paranormal olaylar yaşanmaya başlar ve bu olaylar aileyi geçmişin trajik olayları ile karşı karşıya bırakır.

Başa dön tuşu