John Wick 3 İlk İzlenim – Webtekno Özel (Spoiler İçermez)

John Wick hayranlarının sabırsızlıkla beklediği gün neredeyse geldi çattı. Serinin üçüncü sineması olan Parabellum, 17 Mayıs tarihinde beyaz perdede gösterime girecek. Pekala, John Wick hayranlarını nasıl bir sinema bekliyor?

Not: Yazımızda 'John Wick: Chapter 3 – Parabellum' sinemasına ilişkin spoiler bulunmamaktadır.

Bugün sabah saat 10.45’te basın gösterimi gerçekleştirilen ve serinin üçüncü sineması olan Parabellum; aksiyon, çok aksiyon ve çokça aksiyonla birlikte geldi. Başlangıçta bunu söylerken bir espri gayesi güttüğümüzü ya da ortamı ısıtmaya çalıştığımızı düşünüyorsanız da yanıldığınızı bilmenizde yarar var. İki saati biraz aşan sinema, sözün tam manasıyla aksiyonla başlayıp aksiyonla bitti.

Film çıkmadığı için sebepleriyle gerekçelendiremesek de, Parabellum'un serinin en âlâ sineması olduğunu söyleyebiliriz. İkinci sinemadan bildiğiniz üzere John Wick, Continental sonları içerisinde Santino D’Antonio’yu öldürmesi sonucunda men edilmişti. Başına da devasa ölçüde bir ödül konmuştu. Hal bu türlü olunca Baba Yaga’nın ölmesini isteyen bireylerin sayısı da büyük bir artış gösterdi. Bu da John Wick'in icabına bakması gereken daha fazla kişi olduğu manasına geliyor.

Son olarak sinemaya gitmeyi düşünen okurlarımıza Parabellum’un bu vakte kadarki en sert John Wick sineması olduğunu söyleyebiliriz. ‘Sert’ derken neyi kast ediyoruz? Direkt deneyimlerimizi aktarmamız gerekirse Parabellum, sinema salonunda kan görmeyi pek sevmeyen birinin yanınıza oturmasını isteyeceğiniz son sinema olabilir. Maalesef deneyimle sabitledik, güzel olmadı.

Yazının bu kısmına gelip sinemaya gitmemeyi düşünüyorsanız sizin için de bir tavsiyemiz bulunuyor: Hâlâ vaktiniz varken birinci iki sineması (tekrar) izleyin ve fikrinizi ivedilikle değiştirin. Aksi takdirde çok şey kaçıracaksınız.

Film gösterime girdikten sonra ayrıntılı ve spoiler’lı inceleme yazısını kaçırmamak için bizi takipte kalın.

Başa dön tuşu