Top Gun: Maverick’ten İlk Fragman Geldi

Edward Furlong'un John Conner olarak dönüşü, Paramount Pictures'ın Comic-Con International için hazırladığı tek sürpriz olmadı. Sunum sırasında haberleri aktaran Tom Cruise, Top Gun: Maverick'in de birinci fragmanını izleyicilere aktardı.

Ed Harris'i Tom Cruise'un oynadığı karakter Pete 'Maverick' Mitchell'den bahsettiği imajlarla başlayan fragman, asıl bombayı da bıraktı. Mitchell'in uzun yıllardır yakaladığı muvaffakiyetler ve 30 yılı aşkın hizmetinden sonra pilotun hâlâ sadece kaptan olduğunu öğreniyoruz. Burada da işin asıl gizemli kısmı başlıyor.

Top Gun hayranlarını ziyadesiyle şad edecek atış sahneleriyle devam eden fragman, Maverick'te görmesek gözlerimizin arayacağı deri ceket ve gözlüklerin yanı sıra bir voleybol sahnesi ve çokça savaş uçağını içeriyor.

Tom Cruise, Comic-Con'da sinemada görülen her şeyin gerçek olduğunu aktardı. Sinemadaki gerçekliği tam olarak aktarmak için Top Gun: Maverick grubunun askeriyle birlikte çalıştığı ve uçak sahnelerinin gerçek olduğu da belirtildi. Diğer bir deyişle sinemada Tom Cruise'u kabinde gördüğünüz vakit gördüklerinizin gerçek olduğunu söyleyebiliriz.

Uzun vakittir beklenen Top Gun'ın yeni sineması, sahnelerin gerisinde son teknolojiyi de barındırıyor. Mad Men'in yıldızı Jon Hamm, sinemanın 6K çözünürlükte çekildiğini, öteki bir deyişle 'son derece yüksek çözünürlüklü' olduğunu belirtti.

Top Gun: Maverick, insansız hava araçlarının pilotların yerini almaya başladığı bir dünyada Maverick'in çektiği zorluklara odaklanacak. Tüm bunların yanı sıra Tom Cruise'a ek olarak Miles Teller da birinci sinemada Maverick'in dostu olan Goose'un oğlunu oynayacak. Top Gun yıldızı Val Kilmer ise Maverick'in rakibi Iceman'i canlandıracak. Jon Hamm ve Jennifer Connelly ise yeni karakterlere hayat verecek.

Orijinal Top Gun sinemasında, Maverick'in itibarlı askeri okul Naval Fighter Weapons School'daki kıssası aktarılmıştı. Kıssanın tekrardan farklı bir bakış açısıyla ele alınacağı sinema 26 Haziran 2020 tarihinde beyaz perdede gösterime girecek. Sinemanın fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu