Joker, En Popüler ’18+’ Film Deadpool’un Tahtını Sallıyor

Joker, 4 Ekim'de vizyona girdi ve daha evvel gördüklerimizden çok farklı bir stilde karşımıza çıkarak tartışma yarattı. Sinema, yetişkin içerikli olarak R derecelendirmesi almıştı. Gişede Warner Bros.'un yüzünü güldüren sinema, gözünü yükseklere dikti ve gişe hasılatı en yüksek R-Rated imal olma yolunda ilerliyor.

Joaquin Phoenix ile yeni bir Joker doğdu ve daha vizyona girmeden gündemden inmeyen sinema, gişe performansıyla rekora koşuyor. Eğer Joker'in performansı bu halde devam ederse, yakında tüm vakitlerin en büyük R-Rated gişe şampiyonu Deadpool’un yerini alabilir. 

Batman’ın ölümcül düşmanını mevzu alan yeni başlangıç ​​filmi şu ana kadar dünya genelinde 737 milyon dolar hasılat elde etti. Öte yandan 2016 yılında vizyona giren Deadpool, 783 milyon dolarla tepede. Joker'in Çin'deki performansı hakkında net bir açıklama yapılmadı, lakin ortaya çıkacak sayılar sineması muhtemelen doruğa itecek. Başka yandan sinema hala vizyonda ve yoluna bu halde devam etmesi halinde birinci sıraya yerleşmesi sürpriz olmaz.

Pek çok analist bu noktada Joker'in gişede 1 milyar dolara ulaşan birinci R-puanlı sinema olabileceği konusunda pek optimist görünmese de, 850 milyon dolardan fazla hasılat yaparak Deadpool'u geçeceği öngörülüyor. Terminator: Dark Fate üzere yeni büyük sinemalar yolda ve Joker, yeni bir rekabete girmeden elini çabuk tutmak zorunda.

Başa dön tuşu