‘Jon Snow’un Marvel Evren’inde Canlandıracağı Karakter

MCU, Hollywood’da belirli bir düzeyin üstündeki bütün aktör ve aktristleri bir halde imallerine dahil etmeye devam ediyor. MCU’da son olarak Kit Harington’ın hangi karakteri canlandıracağı muhakkak oldu. 

Harington sinemada fizikçi Dane Whitman ve onun harika kahraman kişiliği Black Knight’ı canlandıracak. 

Kit Harrington’ın canlandıracağı Dan White/Black Knight kimdir?

Black Knight güçleri ve unvanı, kuşaklardır bir karakterden başkasına aktarılmaktadır. Birinci Black Knight, yuvarlak masa şövalyesi ve Camelot’un en büyük savaşçısı Scandialı Sir Percy’dir. Daha sonra unvan ve isim aile içerisinde kuşaktan nesile aktarılmıştır. Çizgi romanlarda yolundan sapan makus şöhretli Black Knight Nathan Garrett, Iron Man’den yediği bir otomobil dayağın akabinde ölmeden evvel yeğeninden Black Knight ismini temizlemesini ve kendisinin olamadığı kahraman olmasını istemiştir. 

Black Knight karakterini ise birinci olarak Marvel’in Eternals sinemasında karşımıza çıkacak. Eternals’in çizgi romanlarda çok uzun yaşadıkları göz önüne alınırsa Dünya üzerinde tanıdıkları yüzlerden biri olmasa da tanıdıkları karakterlerden birinin Black Knight olması mümkün. 

Eternals sinemasında Angelina Jolie, Kumail Nanijani, Ma Dong-Seok, Salma Hayek, Lia McHugh, Lauren Ridloff ve Brian Tyree Henry de yer alıyor. Direktör koltuğunda ise Chloe Zhao yer alacak. 

Eternals 6 Kasım 2020'de vizyona girecek. 

Başa dön tuşu