Disney+ 7 ülkede daha kullanma sunuluyor! Peki ya Türkiye?

Şu anda koronavirüs nedeniyle dünyanın büyük bir kısmı karantina altında diyebiliriz. Pek çok ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, Türkiye’de de halk mecburî olmadıkça sokağa çıkmamaya çalışıyor.

Hal bu türlü olunca meskende vakit geçirmek için en geçerli yol dijital yayın platformlarına başvurmak oluyor. Genel itibariyle dijital yayın platformu denildiğinde akla gelen birinci isim Netflix diyebiliriz. Lakin Disney’in yayın platformu Disney+ da sağlam içerikleri sayesinde kısa müddette geniş kitlelere erişti.

Şimdiye kadar hayli hudutlu sayıda ülkede hizmet veren Disney+ bugün itibariyle Avrupa’da 7 ülkede daha yayına başlıyor. Bu ülkeler Birleşik Krallık, İtayla, İrlanda, Almanya, İspanya, İtalya, Avusturya ve İsviçre.

Disney+ 7 ülkede daha kullanma sunuluyor! Pekala ya Türkiye?

Ne yazık ki Disney+ şimdi ülkemizde hizmet vermeye başlamış değil. Lakin bir sonraki açılımda listede Türkiye’nin de olması hiç sürpriz olmayacaktır.

Hali hazırda Netflix’in Türkiye’de geniş bir kullanıcı kitlesi bulunuyor. Münasebetiyle Disney Türkiye üzere bir pazarı görmezden gelmeyecektir. Çünkü bu büyük bir kusur olabilir.

Bu ortada taban not olarak belirtelim. Marvel sinematik evreni ile direkt bağlı olan kimi Disney+ içerikleri koronavirüs salgını nedeniyle gecikmeli olarak yayınlanacak. Şimdi Disney bu gecikmenin ne kadar olacağı konusunda net bir açıklama yapmış değil.

Başa dön tuşu