Karayip Korsanları 6’dan Heyecanlandıran Gelişme

Disney’in en sevilen serilerinden Karayip Korsanları, yaklaşık 6 yıllık bir ortanın akabinde 2017 yılında, serinin beşinci sineması olan Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı ile beyaz perdeye dönüş yapmıştı. Gişede serinin başka sinemalarının altında kalan fakat tekrar de yüksek bir hasılat elde eden beşinci sinema, pek çok kişi tarafından eleştirilmişti.

Geçtiğimiz yıllarda Karayip Korsanları’nın yeni bir sinemayla geri döneceğine dair pek çok dedikodu ortaya çıkmış ve bunları haber yapmıştık. The Hollywood Reporter'ın haberiyle tekrar alevlenen bu dedikodulara nazaran Disney'in Emmy ödüllü Çernobil yaratıcısı Craig Mazin ve serinin birinci dört sinemasının ortak senaristliğini yapan Ted Elliott, yeni bir Karayip Korsanları için öykü hazırlamaya başladılar.

Yeni sinemada Johnny Depp olmayabilir:

Disney, beyaz perdede Karayip Korsanları’nın geride kalan beş sinemasından toplamda 4,56 milyar dolar gişe hasılatı elde etmişti. Bu noktada sinemanın sıkı bir hayran kitlesi olduğunu bilen ve gişeden epey şad olan Disney, 2018 yılında serinin altıncı filmi için harekete geçmiş ve Deadpool’un yazarları olan Rhett Reese ve Paul Wenick ile muahede sağlamıştı. Fakat 2019’un başlarında bozulan mutabakatın akabinde ‘Karayip Korsanları 6’ bir müddetliğine askıya alınmıştı.

Sıfırdan yeni bir öykü inşa etmek artık Elliot ve Mazin’in elinde ve Ted Elliot, bunu daha öncesinde yapmıştı. Bir evvelki sinemaya bağlanacak olan bu sinemanın ne etapta olduğu şimdi bilinmiyor fakat üretimci Jerry Bruckheimer’ın, sinemanın yıldızı Johnny Depp’i tekrar üretimde görmek istediği belirtiliyor. Bu noktada sinemanın başrolü olan Depp'in altıncı sinemada rol alıp almayacağı konusu henüz net değil.

Karayip Korsanları serisi:

Yazımızı noktalamadan evvel Karayip Korsanları’nın evvelki sinemalarını şimdi izlemeyenler ve tekrardan izlemek isteyenler için serinin kronolojik sıralamasını da tekrardan hatırlatalım. Toplamda beş filmden oluşan serinin çıkış tarihlerine nazaran sıralaması şu formda:

  • Karayip Korsanları: Siyah İnci'nin Laneti – 2003
  • Karayip Korsanları: Meyyit Adamın Sandığı – 2006
  • Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu – 2007
  • Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde – 2011
  • Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı – 2017
Başa dön tuşu