Keanu Reeves’ten Matrix 4 Açıklaması

Öncelikle The Matrix 4 ile ilgili şu ana kadar neler öğrendik kısaca onlardan bahsedelim. Carrie-Anne Moss ve Keanu Reeves, orjinal üçlemede hayat verdikleri Trinity ve Neo karakterine geri dönecekler. Yeni sinemada daha genç bir Morpheus izlemeyi bekliyoruz. Bu nedenle Laurence Fishburne’ün projede yer almayacağı söyleniyor.

Peki, öteki ne biliyoruz? The Matrix 4’ün senaristliğini ve direktörlüğünü serinin yaratıcılarından Lana Wachowski üstlenecek. Sinemanın yapım çalışmalarının ise önümüzdeki yıl Chicago’da başlaması bekleniyor.

John Wick karakteri ile beyaz perdede fırtına üzere esen Keanu Reeves, The Matrix 4 için kaleme alınan senaryoyu okuduğunu söyledi. İkonik seriye geri döneceği için çok heyecanlı ve hırslı olduğunu belirten başarılı aktör, yeni sinemanın konusu hakkında ise ser verip sır vermedi.

Warner Bros ve Village Roadshow Pictures iştirakinde çekilecek olan The Matrix 4’ün ne vakit vizyona gireceği şimdi açıklanmadı. Warner Bros. Lideri Toby Emmerich, geçtiğimiz ay Variety'ye verdiği demeçte, The Matrix 4 için çalışmaların resmen başladığını duyurmuştu. The Matrix 4 ile ilgili yeni gelişmeler gün yüzüne çıktığı takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

Başa dön tuşu