Kevin Feige Nick Fury’nin X-Men’i Andığı Sahneyi Gösterdi

Iron Man’in post – credit sahnesini hatırlıyor olmalısınız. Bu sahne, Marvel Sinematik Evreni’ni baştan aşağıya değiştiren bir sahneydi zira MCU’unun temellerini atıyordu. Fakat Marvel Studios lideri Kevin Feige, bu sahnenin sırf Avengers’ı başlatan bir sahne olmayan, daha evvel hiç görmediğimiz bir sahnesinin de olduğunu ortaya çıkardı.

Kevin Feige, Saturn Ödülleri’nde birinci kere verilen ‘Stan Lee World Builder Award’ mükafatına layık görüldüğünde ödül merasimine uzaktan bağlandı ve daha evvel kimsenin görmediği bir post – credit sahnesini gösterdi.

Iron Man’in orjinal post – credit sahnesinde Nick Fury, Iron Man’i Avengers Initiative’e katılması için davet ediyordu. Alternatif sahnenin de bu gayeden bir farkı yok, fakat Nick Fury’nin konuşmaları MCU’nun daha da ilgi alımlı olmasını sağlayabilecek bir şeyi belirtiyordu. Nick Fury sahnede gözüktüğünde ‘Gamma kazaları, radyoaktif böcek ısırıkları ve mutantlar yetmiyormuş üzere bir de başkalarıyla güzel geçinemeyen ve oyuncaklarını kendisine saklamak isteyen şımarık bir oğlanla uğraşmak zorundayım.’ kelamlarını sarf ediyor.

Evet, gerçek bildiniz. Nick Fury’nin bu alternatif sahnesi bir bakıma Hulk ve Spider-Man ile birlikte X-Men’e gönderme yapıyor. Kendisi bu karakterlerin isimlerini direkt söylemese de biz kim olduklarını anlayabiliyoruz. Olağan, bu sahne ne kadar heyecan verici olsa da Marvel’ın şu anki durumunu göze alırsak neden X-Men’in MCU’da yer almadığını biraz da olsa kestirim edebiliyoruz. Marvel muhtemelen X-Men’in de bulunduğu bir MCU’yu daima devam ettiremezdi. Zira X-Men’in hakları Fox’ta, Spider-Man’in hakları hala Sony’de bulunuyor.

Bunlar bir yana, bu klibin Disney’in Fox’u resmen satın almasından sonra yayınlanmasını da söylemek gerek. Yani X-Men’in MCU’ya katılması biraz daha mümkün hale geldi. Ancak bir yanda da Disney ve Sony ortasındaki uyuşmazlığı hatırlarsak MCU’nun Spider-Man’siz ne kadar yeterli olabileceğini söylemek biraz sıkıntı.

Feige, yeni ortaya çıkan alternatif sahne ve başka birkaç alternatif sahne çıkacak olan Infinity Saga DVD setinde yer alacağını da ekledi.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu