Lord of the Rings Dizisinin Yönetmeni J.A. Bayona Olacak

Amazon, dünya çapında milyonlarca hayranı bulunan Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi) dizi uyarlamasının direktörlük koltuğuna J.A. Bayona’nın oturmasına karar verdi. Deadline’da yer alan habere nazaran, Jurassic World: Fallen Kingdom’ın da direktörü Bayona, serinin birinci kısımlarını yönetecek ve Belén Atienza ile birlikte idari yapımcılığını üstlenecek.

“J.R.R. Tolkien, tüm vakitlerin en olağan dışı ve ilham verici öykülerinden birini yarattı. Daha evvel görülmemiş bir kıssayla seyircileri Orta Dünya'ya götürmek ve İkinci Çağ'ın mükemmellerini keşfettirmek için sabırsızlanıyorum.”

Dizinin geliştiricileri ortasında JD Payne ve Patrick McKay bulunurken müellifler ortasında Breaking Bad’den Gennifer Hutchison ile Game of Thrones’tan Bryan Cogman olacak.

Payne ve McKay, Deadline’a verdikleri röportajda “Biz bu epik seriyi geliştirmeye devam ederken J.A. ve Belén’in de ortamıza katılmasından çok mutluyuz” dedi. İkili ayırca Bayone’nin işlerinin uzun vakittir hayranı olduklarını kendisinin Orta Dünya’yı tekrar seyircilere sunmak için gerçek seçim olduğunu bildiklerini söyledi.

Amazon Studios yöneticisi Jennifer Salke “J.A.’in, dünya oluşturmadaki genişliği, bizim Lord of the Rings hırsımızla örtüşüyor. Kendisi, hayli yetenekli partneri Belén ile birlikte yeni öyküleri hayata getiren tutkulu ve işbirlikçi bir direktör. Muharrirlerimiz JD Payne ve Patrick McKay’e katılması bizi epey heyecanlandırdı, Orta Dünya seyahatimize başlamak için daha yeterli bir yol düşünemiyoruz” dedi.

İlk kitaptan binlerce yıl öncesini anlatacak ve Sauron’un yükselişiyle yüzükleri oluşturmasını anlatacak olan dizinin ne vakit yayın hayatına başlayacağı şimdi muhakkak değil.

Başa dön tuşu