Marvel, Disney+’a Gelecek Üç Yeni Diziyi Açıkladı

Marvel Studios, Kaliforniya’da düzenlenen D23 Expo etkinliğinde Disney’in yeni çevrimiçi platformu Disney+’a gelecek üç yeni diziyi açıkladı. Açıklanan diziler Ms. Marvel, Moon Knight ve She-Hulk halinde oldu.

Loki, Scarlet Witch, Falcon, Winter Soldier ve Hawkeye dizilerinden sonra duyurulan, Marvel’ın Disney+’a özel çıkaracağı yeni serileri gelin yakından tanıyalım.

Ms. Marvel

Marvel sinematik kozmosunun birinci müslüman muhteşem kahramanı Kamala Kahn, Pakistan asıllı bir Amerikandır. Kahramanımız, üstün kahraman hayranı bir olan lise öğrencisidir. Kahn, Terrigen Mist olarak bilinen hususa maruz kaldığında harika güçlerine kavuşur. İdolü olan Captain Marvel karakterine esinlenerek kendine Ms. Marvel ismini uygun gören karakterimiz, New Jersey’i bitmek bilmeyen makûs olaylardan korur.

Moon Knight

Kahramanımız, çizgi roman okuyucularının karşısına birinci kere 1975’de yayınlanan Werewolf By Night’ın 32. sayısında çıkmıştı. Gerçek ismi Marc Spector olan Moon Knight, gün içinde taksicilik yapan Jake Lockley, para içinde yüzen ve cümbüşün tabanına vuran Steven Grant, Spector’un ve Khonshu’nun yumruğu olan Moon Knight ve kendi karakteri, evvelce yetenekli ve başarılı bir asker olan Marc Spector karakterlerine sahiptir.

She-Hulk

Adı Jennifer Walters olan She-Hulk, çizgi romanlarda Bruce Banner’ın kuzeni olarak geçiyor. Walters, bir otomobil kazası sonucunda hastaneye düşer ve acil kan muhtaçlığı doğar. Hastanedeki tek uygun kan ise Hulk kuzeni Banner’dan bulunur. Banner’dan aldığı gamma ışınlarıyla dolu kan, Walters’a da misal güçleri kazandırır. Bruce Banner’dan farkı ise yeşil yaratığa öfkelendiğinde değil, kendi istediği vakit dönüşebilmesi.

Marvel lideri Kevin Feige, duyurdukları diziler hakkında çok fazla ayrıntıya inmese de önümüzdeki günlerde diziler hakkında hayli konuşulmaya başlanacaktır.

Başa dön tuşu