Marvel Hayranları, Avengers: Endgame’de Nova’yı Arıyor

Avengers: Endgame sineması vizyona girdi, kalktı, yine girdi, rekor kırdı, DVD’ye çıktı fakat sinemayla ilgili açıklamalar bitmedi. Son olarak sinemanın direktörü Russo kardeşler, Thanos’a karşı yapılan kalabalık bir savaşta Richard Rider’ın Nova olarak art planda olduğunu söyledi. 

Açıklamanın latife olup olmadığı bilinmese de Marvel hayranları şimdiden sineması didik didik etmeye ve Nova karakterinin birinci sahnesini bulmaya çalışıyorlar. Marvel hayranları artık J. Jonah Jameson için fotoğraf çeken Peter Parker titizliğiyle sahneleri didik didik etmeye başladılar. 

Nova’nın Avengers: Endgame’de Nerede Olduğuna Dair 6 Teori

Teorilerden birincisi, büyük savaşta altın maskeli kişinin Nova olduğu tarafında. Öte yandan bu sav, birebir sahneyi gösterdiği söylenen öteki görsellerle yalanlandı.

Bir öbür teori ise Nova’nın Strange’in yanındaki büyücülerin gerisinden gelen askerlerden biri olabileceği tarafında. Bu arkadaşın imgesi muhakkak olmasa da Nova olabileceği söyleniyor. 

Bir diğer kişi ise Captain America’nın peşinden koşan bireylerden birinin Nova olduğunu söyledi. Mümkün mü? Tahminen? Nova olsam koşar mıyım? Çizgi romanda uçabiliyordu, uçabiliyorsam koşmazdım.

Valkyrie’nin gerisinde savaşan iki figürün olduğu imaj de genel olarak Nova olmaya aday olarak gösteriliyor. Öte yandan daha muhtemel ihtimal, Valkyrie’nin ardında Iron Man ve Rescue’nün savaşıyor olması.

Bir sahnede Tony’nin ardında uçarak geçen figürün de Nova olduğu tez ediliyor. Bu sahne, Tony ile Peter sarılmadan çabucak öncesinde yer alıyor. 

Bir öbür kişi, garip uzay araçlarından birini kullananın Nova olduğunu, bir nevi kozmik ghost rider üzere takıldığını söylüyor. 

Sizce Avengers: Endgame’de Nova karakteri var mıydı? Varsa neredeydi?

Başa dön tuşu