The Last of Us Dizisi, Rotten Tomatoes’ta Rekor Kırdı

2 farklı oyunla karşımıza çıkan, aslen PlayStation Özel oyunu olmasına karşın kısa müddet evvel PC oyuncularıyla da buluşan The Last of Us serisi, HBO tarafından birebir isimle diziye uyarlandı. Hatta dizi hakkında ilk eleştirmen yorumları da geçtiğimiz günlerde paylaşılmış, dizi bugüne kadarki en güzel oyun uyarlamalarından biri olarak gösterilmişti.

Seyircilerle buluşmasına 1 gün kala The Last of Us dizisi, şaşırtan bir rekor ile gündeme geldi. The Last of Us, sinema ve dizi yorumları için ziyaret edilen tanınan internet sitelerinden Rotten Tomatoes‘a yüzde 100 üzere inanılmaz bir ‘beğeni’ oranıyla giriş yaptı. Hafta başından bu yana beğeni oranı yüzde 98‘e gerilemiş olsa da Uncharted ve Sonic the Hedgehog üzere tanınan üretimlerin önüne geçip en fazla beğeni alan oyun uyarlaması rekorunu kırdı.

The Last of Us, beğeni oranıyla The Witcher’a fark attı

The Witcher, bu bahiste The Last of Us’ın en büyük rakiplerinden biri üzere gözükse de Netflix tarafından hayata geçirilen The Witcher, aslen bir oyun değil bir kitap uyarlaması. Şayet rakip olarak görsek bile The Witcher an prestijiyle yüzde 81 reytinge gerilemiş durumda.

Bu ortada The Last of Us’ın 15 Ocak yani yarın prestijiyle yayınlanacağını, Türkiye’deki dizi severlerin BluTV üzerinden izleyebileceğini belirtelim. BluTV’ye an prestijiyle aylık 69,90 TL ya da yıllık 478,80 TL karşılığında abone olabilirsiniz. Lakin dilerseniz Hepsiburada Premium‘a ayda sadece 10 TL‘ye abone olup, BluTV aboneliğini de yanında armağan alabilirsiniz. 

Üstelik Hepsiburada Premium, kısa müddetliğine birinci ay sırf 1 TL. Hepsiburada Premium abonesi olmak için buradaki ilişkiyi kullanabilirsiniz.

The Last of Us fragmanı

Başa dön tuşu