Marvel Hayranları, Nick Furry Hakkında Yeni Bir Teori Sundu

2019 yılı, Marvel Sinematik Cihanı için bomba üzere geçti ve serinin tarihinde birinci defa bir yılda 3 film yayınlandı. Bu yıl Captain Marvel, Avengers: Endgame ve Spider-Man: Far From Home vizyonaydı ve bu sinemaların hepsinde ortak şey, Samuel L. Jackson'ın Nick Fury rolüyle karşımıza çıkmasıydı. Pekala gördüğümüz Fury, sahiden Nick Fury miydi?

Far From Home'un sinema sonu akışında Fury'nin, Captain Marvel'de aslında Ben Mendelsohn'un oynadığı Skrull ırkından Talos olduğu ortaya çıktı. İşte spekülasyonlar tam da bu noktada başladı. Hayranlar, Talos'un ne zaman Fury'nin yerine geçtiğine dair evvelki sinemalardan aldıkları ipuçlarıyla teoriler ortaya koydu.

Uzun vakitten beri Fury'nin Avengers: Age of Ultron'da çapraz olarak kesilmiş bir sandviç yediğine dikkat çekiliyor. Zira Fury, Captain Marvel'da çapraz olarak kesilmiş tost yiyemediğini söylüyordu. Yeni bir teori, Talos'un Captain America: Kış Askeri sinemasından beri Fury olduğunu savunuyor.

Reddit kullanıcısı Jacob_wallace, bu mevzuda çarpıcı bir teori ortaya koydu. Teoriye nazaran, “Fury, Kış Askeri sinemasında neredeyse ölecekken Talos ile yer değiştirildi. Skrull kalp atış suratını düşürmek için özel kimyasallar kullandı ve Fury temelde ölüydü. Skrull, onu güzelleştirecek teknolojiye sahipti ve ona borçluydu. Böylece iyileşmesi için uzaya götürdü. Talos aslında o vakitten beri Fury'nin yerindeydi. 

Captain Marvel'da Fury, tostunun çapraz olarak kesilince yiyemediğini söylüyor. Lakin Ultron Çağı'nda çapraz olarak kesilmiş tost yerken açıkça görülüyor. Bu Fury değil, Talos. Sanırım Fury'nin 20 yıl içerisinde çapraz tosta yeni alıştığını söyleyebilirsiniz ama bu garip görünüyor. Ayrıntıların korunumu yasası; Asla kıymetli olmayacaksa, bu kadar garip bir ayrıntı vermemelilerdi. Bu nedenle Ultron Çağı'ndan evvelki bir zamandaydı.” formunda açıklanıyor.

Ayrıca gelen karşılıklardan birinde de Maria Hill'in daima ona 'Nick' dediği öne sürülüyor. Halbuki Captain Marvel'da Fury yalnızca 'Fury' olarak anıldığını belirtiyor. Pekala sizce bu teorinin hakikat olma mümkünlüğü var mı? Talos gerçekten de Nick Fury'nin yerine geçerek işleri yürütmeye çalışmış olabilir mi?

Başa dön tuşu